Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Lietuva reaguoja į naujai atsiradusias grėsmes
2015-10-15

Į šį sąrašą taip pat pateks prieš valstybę nukreipti veiksmai, riaušės laisvės atėmimo įstaigose. Vidaus reikalų ministerija (VRM) pranešė, kad tai padaryta „atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir naujai atsiradusias grėsmes“. Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pažymi, kad patobulintas sąrašas leis aiškiau ir tiksliau nustatyti ekstremaliuosius įvykius ir spęsti dėl ekstremaliųjų situacijų paskelbimo, tuo pačiu geriau pasirengiant galimoms grėsmėms.

„Šiandien, atsirandant naujiems iššūkiams dėl besikeičiančios geopolitinės situacijos, turime būti pasiruošę efektyviai reaguoti į įvairius įvykius, keliančius grėsmę žmonių saugumui“, – VRM pranešime sakė S.Skvernelis. Sąrašas papildytas įvykiais, tokiais kaip užsienio valstybės karinių vienetų skaičiaus pasienio teritorijose padidėjimas, veiksmų suaktyvėjimas, karinės galios demonstravimas prie valstybės sienos, valstybės sienos apsaugos objekto apšaudymas ar užpuolimas.

Į Ekstremaliųjų įvykių kriterijų sąrašą įtraukti ir pavienių asmenų ar asmenų grupės veiksmai, nukreipti prieš valstybės suverenitetą, konstitucinę santvarką, ar tokie, kuriais siekiama sutrikdyti valstybinės reikšmės objektų funkcionavimą ir veiklą, taip pat nesankcionuotas užsienio valstybės ginkluotųjų pajėgų valstybės sienos kirtimas.

Sąrašas pasipildytas įvykiais, kurie atsirastų dėl riaušių laisvės atėmimo vietoje ar grupinio pasipriešinimo laisvės atėmimo vietos administracijai, kai jų metu vyksta pogromai, padegimai, įkaitų grobimai, taip pat laisvės atėmimo vietoje laikomų asmenų pabėgimas, įkaitų paėmimas ar kitokie tyčiniai veiksmai, šiurkščiai pažeidžiantys laivės atėmimo vietų vidaus tvarką. Į esamą sąrašą papildomai taip pat įtraukti tokie įvykiai, kaip orlaivio avarija, laivo avarija vidaus vandenų keliuose ar Lietuvos teritorinėje jūroje, įtartinas radinys – vokas, paketas, balionas, konteineris ar indas su pavojinga chemine medžiaga, mišiniu arba nenustatyta medžiaga.

Be to, sąrašas papildytas užkrečiamosios ligos atveju, kuri atitinka Pasaulio sveikatos organizacijos Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklėse nurodytas užkrečiamąsias ligas, galinčias sukelti sunkias pasekmes asmeniui ir visuomenei, jų protrūkį ar epidemiją.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuva-reaguoja-i-naujai-atsiradusias-gresmes.d?id=69278560