Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Lietuvos pareigūnai kreipėsi į kolegas Baltarusijoje: prašo nutraukti smurtą prieš savo tautą
2020-08-24

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) atviru laišku kreipėsi į Baltarusijos jėgos struktūrų pareigūnus. Jame Lietuvos policininkams, ugniagesiams gelbėtojams, pasieniečiams, muitininkams, aplinkosaugininkams, viešojo saugumo pareigūnams atstovaujanti organizacija kaimyninės valstybės pareigūnų ir jėgos struktūrų prašo nutraukti neteisėtus veiksmus prieš Baltarusijos piliečius. 

 

„Negalime likti abejingais tam, kas vyksta visai greta mūsų. Šiurpstame matydami kaip Baltarusijos milicija ir specialiosios pajėgos susidoroja su taikiais protestuotojais ar skaitydami iš areštinių ištrūkusių žmonių liudijimus apie tardymus, smurtą, kankinimus. Norime priminti savo kolegoms Baltarusijoje, kad jų pareiga – rūpestis savo šalies žmonių saugumu, o ne tarnystė diktatoriui“, – sako Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas. 

 

Susivienijimas, statutinių Lietuvos pareigūnų bendruomenės vardu, kviečia Baltarusijos jėgos struktūras nutraukti neteisėtus veiksmus prieš taikius Baltarusis piliečius ir laikytis demokratijos principų saugant žmogaus teises ir laisves, kurios turi būti ginamos ne represinėmis priemonėmis.

 

„Naudojami sovietiniai jėgos ir įbauginimo metodai žemina Baltarusijos teisėsaugą ir netoleruotini demokratinėje teisinėje valstybėje. Todėl pagarba žmogaus teisėms turi tapti teisėsaugos ir kitų valstybės institucijų prioritetu“, – teigiama laiške. 

 

Kreipimąsi pasirašė NPPSS, o taip pat Susivienijimui priklausančių Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos, Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos, Viešojo saugumo pareigūnų profesinės sąjungos ir Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos vadovai. 

 

NPPSS ir jo organizacijos šiuo metu vienija beveik 1500 Lietuvos statutinių pareigūnų. 

 

---

 

„Scanpix“/AP nuotrauka

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?