Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Lietuvos ugniagesiai sužibėjo: pateko tarp geriausių pasaulyje
2015-10-26

Į čempionatą išvyko penki stipriausi mūsų šalies ugniagesiai.

Rungtyse varžėsi ir puikiai pasirodė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 6-osios komandos ugniagesys gelbėtojas Laurynas Urbonavičius, Vilniaus APGV skyrininkas Mindaugas Valaitis, Šiaulių APGV pamainos vadas Andrius Ašmontas, Kauno APGV ugniagesys gelbėtojas Modestas Mikolaitis ir Klaipėdos APGV ugniagesys gelbėtojas Jurgis Rumiancevas.

Iš šešių šimtų dalyvių lietuviai ryškiai sužibėjo. Lietuvos ugniagesių komanda laimėjo 3 vietą geriausios komandos kategorijoje (skaičiuojami trys geriausi individualūs išbėgimų laikai).

Ugniagesių M.Valaičio ir L.Urbonavičiaus tandemas yra antras geriausias pasaulyje – porininkų rungtyje jie laimėjo 2-ąją vietą.

Estafetės rungtyje lietuviai liko ketvirti iš 64-ių komandų, patekusių į finalą.

„Iš 64 komandų, po atrankų patekusių į Pasaulio čempionatą, pusfinalyje bėgome su pasaulio čempionais ir rekordininkais – Montgomerio komanda. Po dramatiško bėgimo ir ilgų teisėjų diskusijų, nugalėtoja vis dėlto buvo paskelbta Montgomerio komanda.

Mažajame finale parodėme puikų 1,06 min. laiką, bet buvome diskvalifikuoti dėl padarytos klaidos. Taigi, pasaulio čempionate Lietuvos komanda estafetiniame bėgime užėmė 4 vietą“, – pasibaigus čempionatui įspūdžiais dalijosi dalyvavę ugniagesiai.

„Nuo Europos čempionato intensyviai treniravomės su Mindaugu, nes abu esame vilniečiai. Su kitais komandos nariais buvome surengę porą stovyklų Vilniuje. Stengiamės nuolat kelti savo lygį. Fizinė forma dabar gera, o varžybose, žinoma, reikia ir sėkmės“, – prieš čempionatą sakė L.Urbonavičius.

Pasak Lauryno, Lietuvos komanda labai stipri – rugsėjo pabaigoje Lodzėje jie dalyvavo Lenkijos stipriausiojo ugniagesio čempionate ir tarp 38 komandų iškovojo pirmąją vietą. Finale Lietuvos ugniagesiai aplenkė daugkartinius Europos čempionato nugalėtojus lenkus.

Originalų tekstą rasite čia: http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/lietuvos-ugniagesiai-suzibejo-pateko-tarp-geriausiu-pasaulyje.htm