Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
Linas Pernavas: Vilniuje dirba 1500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse [V. Banel komentaras]
2016-09-29

Interviu rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/linas-pernavas-vilniuje-dirba-1500-policininku-is-ju-tik-40-60-gatvese-56-689783 

NPPSS vadovo V. Banel komentaras:

„Pasakius A, reikia pasakyti ir B. Policijos departamento vadovybė pasikeitė 2014 m., tai visą šį laiką policija miegojo ir sėdėjo? Jei taip, tai kodėl? Ir kodėl tas sėdėjimas ir miegojimas trukdo dabar? Kas visą šį laiką dirbo? Kas dirba dabar, ar tikrai tik 40/60?

Policija tai ne vienas didelis patrulių būrys, skirtas tik reaguoti. Tai visa sistema. Ir tik jos profesionalaus veikimo visuma užtikrina žmonių saugumą ir tarpusavio sąveika. Pagal dabar pateiktą 40/60 (tiesa, atkreipkime dėmesį, naujas standartas atsirado) situacija tokia: tik tiek iš 1500 dirba, visi kiti pagal Policijos departamento vadovą, vėl miega ir sėdi. Kolegos, kelkitės gi Jūs pagaliau, kiek gi galima, šonus nugulėsite!?

O jei rimtai, tai yra dar vienas, švelniai tariant, melas ir policijos pareigūnų menkinimas aukščiausiu lygiu. Jei jau miega tie likusieji iš 1500, tegul ryt neateina į darbą. Nors dieną tegul departamento vadovai, mėgstantys ekperimentus, pažiūri, ar tikrai 40/60. Gal tikrai tik tiek. Tada bus dar paprasčiau: likusius atleidžiam, bus pinigų 3 kart daugiau.

Pabaigai: jie, Policijos departamento vadai, vadina save realistais. Pasakius viešai, politikams, kad jie, t.y. policija iš jų nieko nesitiki, galutinai išrasė pastariesiems ilgiausią kelialapį į amžiną sanatoriją. O politikams tik to ir reikėjo. Vėlgi visiems, o ypač policininkams buvo iš esmės pasakyta: laikykitės ten, jei per 26 metus ir paskutinius 2 valdymo metus iš jūsų neišgrežėme visko nuo iki, tai dabar būtinai tai padarysime.

Tai realizmas? Tai pokyčiai, saugesni žmonės ir patenkinti policininkai? Juk viskas dėl jų daroma, ar kaip?“

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?