Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
LPPPS palaikymo sulaukusiam pareigūnui sumažinta mokėtina materialinė žala
2017-08-08

Rugpjūčio 4 d. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje (VSAT) įvyko posėdis. Į Individualių tarnybinių ginčų nagrinėjimo komisiją kreipėsi VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Šiaulių užkardos jaunesnysis specialistas. Palaikomas Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) teisininkų, jis prašė peržvelgti bei sumažinti Pakrančių apsaugos rinktinės priskaičiuotą materialinę žalą, gautą už tarnybinio automobilio sugadinimą.

 

Pareigūnas keliu Smiltynė-Nida tarnybiniu transportu važiavo gegužės 12 d. ir vežė „Jaunojo pasieniečio“ vadovę bei būrelio narius. Pareigūnas nesuvaldė visureigio, nuvažiavo nuo kelio ir trenkėsi į kelmą. Avarijos metu buvo sugadinta transporto priemonė.

 

Atlikus tarnybinį patikrinimą nustatyta, kad automobilis sugadintas dėl netyčinių veiksmų. Dėl šios priežasties tarnybinė nuobauda pareigūnui neskirta. Vis dėlto nuspręsta, kad jis turi kompensuoti transporto priemonės remonto išlaidas, siekiančias 3450,25 Eur.

 

Prašydamas Komisijos sumažinti grąžintinos sumos dydį, pareigūnas savo kaltės dėl eismo įvykio nepaneigė, tačiau posėdyje akcentavo ir darbdavio atsakomybę – automobilis nebuvo apdraustas KASKO draudimu.

 

Visapusiškai išnagrinėjusi pateiktą medžiagą, apsvarsčiusi pareigūno pateiktus argumentus bei atsižvelgusi į tai, jog pareigūnas augina du mažamečius vaikus, Komisija priėmė sprendimą – baudą, siekusią 3450,25 Eur, sumažino iki 1000 Eur.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?