Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
LPPPS sveikino Lenkijos pasieniečių profesinės sąjungos atstovus
2019-09-27

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Vladimir Banel, LPPPS Tarybos narys Giedrius Krilavičius ir bendradarbiavimo su Lenkija koordinatorius Eduard Sinkevič dalyvavo Varšuvoje vykusiame Lenkijos nepriklausomos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos Nadvislanski skyriaus (orig. Zarząd Oddziałowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy Straży Granicznej przy Nadwiślańskim Oddziale Straży Granicznej) 15 metų sukakčiai skirtame renginyje. 

 

„Tai buvo puikus ir visapusiškai įdomus renginys. Sutikome savo senus kolegas iš Lenkijos, pasidalijome prisiminimais, apsikeitėme informacija apie dabartį bei aptarėme svarbiausias pasieniečių ir policininkų aktualijas abejose šalyse. Įdomu, kad ši Lenkijos pareigūnų profesinė sąjunga buvo viena iš organizacijų, kuri aktyviai dalijosi savo turima patirtimi ir teikė mums bene daugiausiai paramos kuriantis. Tačiau dabar pastebiu, kad vis daugiau apie profesinių sąjungų veiklą, jos metodus, socialinio dialogo stiprinimą lenkams galime papasakoti mes patys. Dabar esame visiškai lygiaverčiai partneriai ir, manau, tai yra mūsų veikos įvertinimas“, – sako V. Banel.

 

Anot jo, Lietuvos profesinė sąjunga tapo ir savotišku tiltu, jungiančiu Lenkijos ir Latvijos vidaus reikalų sistemos pareigūnų profesines organizacijas. 

 

„Į Varšuvą kartu su mumis vyko ir Latvijos kolegos. Galiu pasakyti, kad iš esmės mūsų dėka, supažindinus Lenkijos ir Latvijos kolegas, Latvijos pareigūnų profesinės sąjungos Latvijas Iekšlietu Darbinieku Arodbiedrība atstovai buvo įtraukti į šį, dabar jau trišalį, bendradarbiavimo formatą“, – pasakoja LPPPS pirmininkas V. Banel.

 

Per vykusį renginį Lenkijos kolegos LPPPS atstovus apdovanojo atminimo medaliais ir ženkleliais.

 

„Aktyviai bendradarbiaujame su kolegomis iš Lenkijos ne tik per įvairias šventes. Nuolat dalijamės gerąja patirtimi, idėjomis, diskutuojame apie efektyviausius socialinio dialogo įrankius ir priemones, pareigūnų socialines garantijas. Taip pat teko bendradarbiauti ir praktiškai, pavyzdžiui, pernai LPPPS atstovai vyko į Varšuvą ir palaikė kaimyninės šalies kolegas, kai lenkų pareigūnai Lenkijos sostinėje vykdė milžiniškas, daugiau nei 20 tūkstančių pareigūnų suvienijusias, protesto akcijas. Matyt, tai taip pat prisidėjo prie mums įteiktų apdovanojimų“, – teigia V. Banel.

 

NPPSS primena, kad bendradarbiavimas su šia Lenkijos pareigūnus vienijančia profesine sąjunga vyksta jau daugiau nei dešimtmetį. 2012 m. LPPPS su Lenkijos profesine sąjunga pasirašė bendradarbiavimo susitarimą.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?