Pagalba

  

Pagalba
LR ITĮPS: pataisos įstaigų pareigūnų gyvenimas po truputį gerėja
2017-02-01

Daugybę metų pataisos įstaigų darbuotojai kovoja su panašiomis problemomis, kurioms spręsti pritrūkdavo ne tik lėšų, bet ir valios: maži atlyginimai, skurdus aprūpinimas uniformomis, socialinių garantijų stoka. Bendradarbiavimo su Kalėjimų departamentu dėka LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinei sąjungai (LR ITĮPS) per pastaruosius metus pavyko pasistūmėti net keliais dideliais žingsniais į priekį.

 

LR ITĮPS pirmininkas Kęstutis Pauliukas teigia, kad 2016-ieji tapo tam tikrais proveržio metais.

 

Svarbiausi LR ITĮPS pastarųjų metų pasiekimai:

 

1. Po profesinės sąjungos siūlymo nuo 2016 m. spalio 1 d. daliai pataisos įstaigų pareigūnų, turinčių ne mažesnį nei 5 metų stažą, buvo suteiktas aukštesnis laipsnis, kartu didėjo ir jų atlygis. Tai pirmas programos „1000“ įgyvendinimo etapas. Jų piniginė dėl tokio Kalėjimų departamento sprendimo papilnėjo 40 Eur per mėnesį.

 

2. Profesinei sąjungai bendradarbiaujant su Kalėjimų departamento direktore Živile Mikėnaite pavyko pasiekti, kad būtų supaprastinta ir pakeista važiavimo į darbą ir iš jo išlaidų kompensavimo tvarka. Kompensavimo koeficientas buvo padidintas nuo 0,3 iki 0,8. Taigi vietoje 39,09 Eur po šio pakeitimo pareigūnai gauna 94 Eur pravažiavimo išlaidų kompensaciją. 

 

3. Galimybė didinti darbo atlygį numatyta ir šakinėje kolektyvinėje sutartyje, kurią profesinė sąjunga yra pasirašiusi su Kalėjimų departamentu. Planuojama pasirašyti ir profesinių sąjungų bei Kalėjimų departamento susitarimą, kuris papildytų šiuo metu turimą kolektyvinę sutartį. Susitarime būtų numatyti programos „1000“ Kalėjimų departamento sistemoje įgyvendinimo etapai iki 2020 m.

 

4. Bendradarbiaujant su Kalėjimų departamentu ir Teisingumo ministerija atsirado galimybė Kalėjimų departamente ir pavaldžiose įstaigose dirbantiems pareigūnams pasinaudoti puikiomis VRM reabilitacijos centro paslaugomis, reabilituotis po traumų ar ligų. Iki šiol tokios galimybės nebuvo.

 

5. 2016 m. patenkintas pataisos įstaigos pareigūno, profesinės sąjungos, nario skundas. Pareigūnas į teismą kreipėsi dėl kompensacijos už sveikatos sutrikdymą darbe poilsio metu. Teismas nusprendė, jog pareigūnui už sveikatos sutrikdymą darbe poilsio metu priklauso kompensacija ir ji buvo ne tik priteista, bet ir išmokėta.

 

Nors pasiekimai ir pokyčiai akivaizdūs, jų, pasak LRITĮPS pirmininko Kęstučio Pauliuko, norėtųsi dar daugiau. „Sudėtingą darbą dirbantys pataisos įstaigų pareigūnai turėtų gauti orų darbo atlygį, užtikrintas socialines garantijas ir saugias darbo sąlygas“.

 

LR ITĮPS informacija