Pagalba

  

Pagalba
LR ITĮPS siūlo keisti pataisos pareigūnų tarnybinės uniformos skyrimo tvarką
2016-07-19

Profesinė sąjunga turi informacijos, kad pareigūnai negali gauti reikiamų uniformos dalių. „Skirtingose pataisos įstaigose skiriama lėšų suma uniformai įsigyti yra skirtingo dydžio. Nepaisant to, kad pareigūnai kasmet pateikia paraišką tarnybinės uniformos dalims gauti, dažniausiai „krepšelio“ lėšų visoms reikiamoms uniformos dalims gauti tiesiog nepakanka. Kiekvienam pareigūnui pagal jo einamas pareigas numatyta tam tikra pinigų suma. Jei pareigūnui tereikia, sakykime, kelnių, tuomet kaip ir viskas gerai, tačiau, kai baigiasi kelių uniformos dalių dėvėjimo terminai, metinės „krepšelio“ sumos tikrai nepakanka“, - aiškina LR ITĮPS pirmininkas Tomas Vaitkunskas.

Profesinė sąjunga dar prieš priimant naują teisės aktą, numatantį sukurti metinį „krepšelį“ pareigūnų uniformai įsigyti, teikė siūlymus atsisakyti šios idėjos. Anot T. Vaikunsko, buvo akivaizdu, kad įgyvendinant tvarką kils sunkumų. LR ITĮPS vadovas tuomet siūlė bendradarbiauti su Vidaus reikalų ministerija, kalbėti su ministerijos vadovais ir ieškoti būdų, kaip sutaupyti ir supaprastinti procesus.

„Vidaus reikalų ministerija turi jau ne vienerius metus efektyviai veikiančių uniformų išdavimo sistemą, todėl šioje vietoje „išradinėti dviračio“ ir ieškoti savų sprendimų tikrai nebuvo reikalo. Be to, jie turi ir sandėlius, logistikos pajėgumus, kuriais, pagal susitarimą, galėtų naudotis ir KD. Tuo tarpu KD, neturinčiam savo sandėlių, tenka kiekvienu atveju užsakinėti atskiras uniformos dalis, laukti pasiūlymų, vėliau prekių. Jei pareigūnui netinka, pavyzdžiui, batų dydis, tuomet prekes reikia siųsti atgal ir keisti į kitus. Būtų daug paprasčiau atvykti į tam tikrą vietą, pasimatuoti ir išsirinkti tinkamą dydį“, - įsitikinęs T. Vaitkunskas.

LR ITĮPS prašo KD persvarstyti galiojančią uniformų išdavimo tvarką ir ją koreguoti bei nurodyti kiekvienam pataisos pareigūnui pagal grandį skiriamą lėšų kiekį ir jų apskaičiavimo tvarką pataisos pareigūnų tarnybinei uniformai įsigyti. 

LR ITĮPS informacija