Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
LRT tyrimo pėdsakais: policijos profesinės sąjungos pašalinimo iš NPPSS aplinkybės
2019-05-30

Grįžkime prie LRT Tyrimų skyriaus neseniai paskelbtos medžiagos, kurioje buvo gausiai minimos buvusių ir esamų NPPSS vadovų pavardės. Įvairius LRT tyrimo aspektus tuomet komentavo ir Roma Katinienė, iš NPPSS prieš metus PAŠALINTOS Lietuvos policijos profesinės sąjungos (LPPS) vadovė. 

 

Visų pirma jaučiame pareigą savo bendruomenę detaliau supažindinti su LPPS pašalinimo iš NPPSS aplinkybėmis.  

 

2017 m. (kaip ir 2008 ir 2012 m.) buvo renkamas naujas NPPSS pirmininkas. Šie rinkimai buvo atviri, jų metų turbūt pirmą kartą Lietuvos profesinių sąjungų istorijoje buvo surengti ir tiesiogiai transliuoti išankstiniai kandidatų į pirmininkus debatai. Galiausiai organizacijos pirmininku buvo perrinktas Vladimir Banel, o su juo konkuravusi R. Katinienė didelio palaikymo nesulaukė. Kaip ir per prieš tai vykusius rinkimus.

 

Tuo pat metu kilo įtarimų, jog LPPS pirmininkė ima gyventi ne pagal kišenę: nustato sau maždaug 1000 eurų mėnesinį darbo užmokestį, už savo profesinės sąjungos narių pinigus įsigyja džipus, Kaune LPPS įsikelia į naują būstinę. Visgi LPPS narystė, vadinasi ir biudžetai, nebeauga, organizacijai ir jos pirmininkei ima trūkti lėšų. Vis garsiau klausimus apie organizacijos finansinę būklę ir drausmę ima kelti jos nariai bei NPPSS.

 

Nuo seno žinoma, kad geriausias gynyba yra puolimas. Ne kartą buvome puolami politikų, tačiau prie to jau buvome pratę. Visgi tai buvo pirmas kartas, kuomet NPPSS buvo pradėta skaldyti iš vidaus. Štai tokios, manome, yra LRT tyrimo ištakos.

 

Baigiant belieka priminti, kad NPPSS tarybai ir valdybai gavus informaciją apie LPPS vidaus procesus ir galimą neskaidrų finansų valdymą, mes bandėme gelbėti šią organizaciją ir jos narius. LPPS, remiantis NPPSS įstatais, iš Susivienijimo galėjo būti pašalinta iš karto. Visgi LPPS buvo suteikta laiko išspręsti vidaus problemas, siūlėme atlikti nepriklausomą auditą ir taip išsklaidyti visas abejones. Deja, tačiau LPPS vadovė per pusmetį nesugebėjo nuveikti nieko, todėl mums neliko nieko kito, kaip pašalinti LPPS iš NPPSS. Nes nei NPPSS, nei kitose mūsų organizacijose niekada nebuvo ir nebus panašios vadybos, neskaidraus finansų valdymo ar didelių automobilių pirkimo už profesinių sąjungų lėšas praktikos. Tiek informacijos pirmam kartui.

 

Netrukus - daugiau žinių apie FNTT vykdytą LPPS vadovės veiklos tyrimą. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?