Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Metinė aplinkosaugininkų konferencija: veiklos aptarimas, didelis dėmesys Ukrainai
2024-03-25

Praėjusį penktadienį Kaune įvyko Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) konferencija, kurios metu daug dėmesio buvo skirta organizacijos veiklos aptarimui, prioritetinių veiklos krypčių ir darbų išgryninimui. 

 

Renginio pradžioje viešosios įstaigos „LDK palikuonys“ atstovai Gediminas Armonavičius ir Kęstutis Markevičius pristatė aktualią informaciją iš Ukrainos. Buvo kalbama apie ten vykstantį karą, nuotaikas, teikiamą paramą ir jos svarbą. G. Armonavičius paragino visus konferencijos dalyvius būti aktyviais, burti kolegas, semtis žinių, susijusių su gebėjimais išgyventi ir veikti ekstremaliose situacijose. LAASDPS savo nariams netrukus organizuos specialius praktinius susitikimus, kuriuose G. Armonavičius dalinsis savo žiniomis ir patirtimi.

 

Vėliau LAASDPS pirmininkas Vaidas Laukys apžvelgė profesinės sąjungos veiklą 2023 metais. 

 

„Metai nebuvo ramūs. Viskas prasidėjo nuo mūsų rezoliucijos, kurioje kėlėme klausimus dėl oraus atlyginimo, didesnio aplinkosaugos finansavimo, uniformų aprūpinimo. Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose vyko ir vyksta daug struktūrinių reformų, tarnybinių ginčų, darbovietėse yra problemų su mikroklimatu. Aišku, pagrindinis klausimas buvo ir tebėra didesnis darbo užmokesčio fondas. Dėl jo aktyviai diskutavome Vyriausybėje, Seime, Aplinkos ministerijoje. Visais atvejais nariams kreipiantis į mus buvo teikta pagalba rašant paaiškinimus, atstovauta tarnybinių tyrimų metu, teikti skundai teismams, darbo ginčų komisijai. Vieno palankaus teismo sprendimu darbdavys buvo įpareigotas panaikinti įsakymą dėl pareigūno atleidimo iš pareigų ir grąžinti jį į užimtas pareigas,“– sakė V. Laukys. 

 

Anot LAASDPS vicepirmininkės Dijanos Rupeikienės, dalies problemų išspręsti darbdavio lygmenyje nėra įmanoma. 

 

„Pavyzdžiui, šiuo metu darbo santykius reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra mobingo sąvokos. Siekiame saugaus mikroklimato įstaigose, pagarbaus bendravimo kolektyvuose, turime išgyventi psichologinį smurtą, tačiau tam reikiamo teisinio reguliavimo nėra. Mobingas nėra išskiriamas kaip darbo santykius apibrėžiančių įstatymų pažeidimas. Būtina inicijuoti mobingo sąvokos regalmentavimą įstatymo lygmenyje, kad jį patiriantiems darbuotojams būtų užtikrinta teisinė apsauga, jie nebūtų toliau persekiojami. Dėsime visas pastangas, kad būtų inicijuotas mobingo sąvokos reglametavimas įstatymo lygmenyje“.

 

Konferencijos metu buvo patvirtinta LAASDPS teisėtvarkos darbo grupė, kuri stebės organizacijai  ir sektoriui svarbių teisės aktų pakeitimus, teiks pastabas ir pasiūlymus dėl teisinės bazės tobulinimo.

 

„Vertinant visus pernai nuveiktus darbus pozityviai žvelgiame į priekį. Jaučiame bendruomenės paramą ir pasitikėjimą, LAASDPS narių skaičius sparčiai auga. Mums labai svarbu, kad nariai būtų ne tik tinkamai atstovaujami, bet ir jaustų didelį bendrystės jausmą, dažniau leistų laiką kartu su  bendraminčiais. Tam buvo įsteigta ir laisvalaiko darbo grupė, planuosianti įvairius renginius ir bursianti mūsų narius“, – pasakoja V. Laukys.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?