Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Minima pasaulinė oraus darbo diena
2017-10-05

Spalio 7-ąją minima pasaulinė oraus darbo diena. Viso pasaulio profesinės sąjungos pažymi šią dieną, siekdamos atkreipti dėmesį į mažiausias pajamas gaunančius darbuotojus, jų šeimas, į socialinio dialogo plėtrą bei jo svarbą, užtikrinant darbuotojų teises į saugų, gerai apmokamą darbą ir orią senatvę.

 

Minint oraus darbo dieną Tarptautinės profesinių sąjungų konfederacijos (ITUC) generalinė sekretorė Sharan Burrow teigia, kad atėjo metas užkirsti kelią korporatyviniam godumui ir kelti atlyginimus visame pasaulyje. Anot jos, globalios ekonomikos modelis netinka dirbantiesiems – tik 60 proc. žmonių visame pasaulyje turi formalų darbą ir daugiau nei pusė dirba nepastovų ir dažnai nesaugų darbą.

 

Sharan Burrow kreipimąsi originalia anglų kalba rasite čia: https://www.ictu.ie/blog/2017/10/03/end-corporate-greed-the-world-needs-a-pay-rise/ .

 

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas prisideda prie pasaulinės oraus darbo dienos minėjimo. Lietuvos pareigūnų atstovai teigia, kad pareigūnų atlyginimai, dažnai vos viršijantys minimalų altygį, toli gražu nėra oraus darbo atspindys. Pareigūnai kaip ir bet kurie kiti pasaulio darbuotojai privalo ne tik gerai jaustis darbo ar tarnybos metu, turėti saugias darbo sąlygas, bet ir gauti už tai orų atlygį.