Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ministeriją - Sūrskiui, Viešojo saugumo politikos departamentą - Mauzeriui!
2016-04-12

Pasakyti apie šį kandidatą galiu tik tiek: tai vieno iš blogiausių visų laikų Lietuvos Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio artimas bičiulis ar net produktas, kurio moto yra daug kalbėti ir nieko neveikti. Būtent T. Žilinskas buvo vienas iš žmonių, kurio neveiklumas leido bent kelis metus stalčiuose dulkėti parengtam Vidaus tarnybos statuto projektui. Be to, įvairiais būdais stabdė 2013 metais vykusias pareigūnų profesinių sąjungų ir Vyriausybės derybas dėl sistemos finansavimo ir pareigūnų darbo užmokesčio. 

Toks paskyrimas būtų gana aiškus ženklas kitiems panašiems veikėjams - nesvarbu vertybės, nesvarbu nuveikti darbai. Tiesiog svarbu žinoti, kieno ranką ir kada pabučiuoti. Ir to visiškai pakanka norint šioje valstybėje užimti pačius aukščiausius postus. 

Kartu bus labai įdomu sulaukti Prezidentūros reakcijos į šią kandidatūrą. Man sunku patikėti, kad toks kandidatas gali būti palaimintas Daukanto aikštės rūmų šeimininkų. Mano nuomone, ne prastesniu vidaus reikalų ministru nei ponas Žilinskas galėtų būti kad ir "Dviračio žinių" Sūrskis. O VRM Viešojo saugumo politikos departamento vadovo kėdę galima būtų nedvejojant patikėti Mauzeriui. 

O pats faktas, kad politikai drįsta siūlyti tokias kandidatūras, manau, reiškia, jog mūsų valdančiuosius yra ištikusi visiška vertybinė ir organizacinė impotencija. 

_______________________
Tomas Vaitkunskas 

Lietuvos Respublikos ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas

nuotrauka alfa.lt