Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ministras S. Skvernelis: konkursai į valstybės tarnybą vyks skaidriai
2015-10-15

 Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis pažymi, jog pakeitimais tobulinamas teisinis reguliavimas ir įtvirtinamos naujos nuostatos, kurios leis užtikrinti konkursų skaidrumą bei mažinti korupcijos pasireiškimo tikimybę. Viena iš svarbių naujovių – vaizdo įrašo darymas konkursuose į įstaigos prie ministerijos vadovo ir ministerijos kanclerio pareigas.

„Įvertinus tai, kad šie konkursai pritraukia didelį visuomenės susidomėjimą, o kartais ir politinį suinteresuotumą, manome, kad iškilus administraciniams ar teisminiams ginčams konkurso vaizdo įrašo turėjimas priverstų sistemą veikti ypač skaidriai ir objektyviai, taip pat užtikrintų galimybę ginti teisme pažeistą pretendentų teisę lygiomis sąlygomis stoti į valstybės tarnybą“, – sako ministras S. Skvernelis.

Pagal naują tvarką konkursai į įstaigos prie ministerijos vadovo, ministerijos kanclerio pareigas bus vykdomi Valstybės tarnybos departamento patalpose. Šiems konkursams organizuoti taip pat bus sudaroma tarpžinybinė komisija, į kurią konkursą organizuojanti įstaiga papildomai galės kviesti ir atitinkamų nevyriausybinių organizacijų atstovus.

„Šios nuostatos pasiūlytos laikantis nuomonės, kad komisijai, atrenkančiai tinkamiausius kandidatus į aukščiausias valstybės tarnybos pareigas, turėtų būti keliami ypatingo skaidrumo, ekspertinio profesionalumo ir nepriklausomumo reikalavimai. Tai ženkliai padidintų ir visuomenės pasitikėjimą vykdomais konkursais“, – pažymi S. Skvernelis.

Naujoje tvarkoje taip pat nustatyta, kad tais atvejais, kai konkurse į vadovaujančias pareigas užsiregistruos tik vienas asmuo, jis bus skelbiamas iš naujo. Tuo siekiama skaidresnės pretendentų konkurencijos ir galimybės iš didesnio pretendentų skaičiaus atrinkti aukštesnės kvalifikacijos ir būtinas kompetencijas turinčius valstybės tarnautojus.

Siekiant išspręsti laikino vadovavimo problemą, kuomet delsiama atrinkti ir paskirti nuolatinį įstaigos vadovą, nustatyta, jog sprendimas dėl konkurso į įstaigos vadovo pareigas organizavimo turi būti priimtas per 1 mėnesį nuo dienos, kai jos tampa laisvos, o konkursas organizuojamas įprasta tvarka per 3 mėnesius nuo jo paskelbimo.

Vyriausybės patvirtintais aprašais taip pat keičiamos nuostatos, susijusios su dokumentų ir informacijos pateikimo terminais, konkurso ar atrankos procedūrų optimizavimu.

Naujieji Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos ir Atrankos į pakaitinio valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos aprašai įsigalios nuo šių metų lapkričio 2 d.

VRM informacija