Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Ministras S. Skvernelis: vadovų atranka filmuojama ir yra gerokai skaidresnė
2015-12-23

Audito, apskaitos, turto vertinimo ir nemokumo valdymo tarnyba – nuo 2016-ųjų sausio 1 d. veiklą pradėsianti biudžetinė įstaiga, kuri įkurta sujungus Turto vertinimo priežiūros tarnybą, Audito ir apskaitos tarnybą ir Įmonių bankroto valdymo departamentą prie Ūkio ministerijos.

Prašymus dalyvauti pateikė 13 dalyvių, į patį konkursą atvyko 2. Prieš konkursą jie turėjo išsilaikyti bendrųjų gebėjimų testą ir VTD pasitikrinti vadovavimo gebėjimus. Konkurso komisija buvo sudaryta iš 7 narių: Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos, VTD atstovų.

„Mūsų iniciatyva šių metų lapkritį pasikeitė konkursų į įstaigos prie ministerijos vadovo ir ministerijos kanclerio pareigas tvarka. Nuo šiol konkursai vyksta VTD, komisiją sudaro ne tik konkursą organizuojančios įstaigos, bet ir departamento bei Ministro Pirmininko paskirti atstovai. Narius į komisiją gali deleguoti ir suinteresuotos nevyriausybinės organizacijos, veikiančios korupcijos prevencijos, žmogaus teisių, demokratijos plėtros, lygių galimybių srityse. Galiausiai šie konkursai yra filmuojami, vaizdo įrašai saugomi, o iškilus ginčui gali būti peržiūrimi“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Jo teigimu, siekiama, kad visi konkursai į valstybės tarnybą būtų skaidrūs, o vadovų atrankai skiriamas ypatingas dėmesys. Pasak S. Skvernelio, įdiegtos naujovės garantuoja, kad įstaigoms vadovaus ne pagal politinius ryšius ar pažintis, o pagal objektyvius kriterijus, skaidriai atrinkti žmonės, geriausiai tinkantys šiam darbui.

VTD direktorius Osvaldas Šarmavičius primena, jog pakeistame Konkursų į valstybės tarnautojo pareigas organizavimo tvarkos apraše taip pat numatyta, kad į vadovo konkursą užsiregistravus tik vienam asmeniui konkursas skelbiamas iš naujo. „Taip siekiama skaidresnės pretendentų konkurencijos ir galimybės iš didesnio pretendentų skaičiaus atrinkti aukštesnės kvalifikacijos ir būtinas kompetencijas turinčius vadovus“, – sako O. Šarmavičius.

Siekiant išvengti situacijų, kuomet delsiama atrinkti ir paskirti nuolatinį įstaigos vadovą, nustatyta, jog sprendimas dėl konkurso į įstaigos vadovo pareigas organizavimo turi būti priimtas per 1 mėnesį nuo dienos, kai jos tampa laisvos, o konkursas turi būti surengtas įprasta tvarka per 3 mėnesius nuo jo paskelbimo.

VRM informacija