Pagalba

  

Pagalba
Ministras S. Skvernelis: vidaus saugumas Lietuvoje nėra prioritetas
2015-09-24

Parlamentaras, konservatorių šešėlinės vyriausybės vidaus reikalų ministras Arvydas Anušauskas, vertindamas VRM vadovo veiklą, tikina, jog Saulius Skvernelis ne visada sulaukia kolegų ministrų palaikymo ir pritarimo:  

„Ministrai, mano supratimu, yra politikai, kurie turi veikti ne vieni. Jie turi turėti tam tikrą politinį užnugarį ir palaikymą vyriausybėje. Kartais atrodo, kad ministras S. Skvernelis tokį palaikymą turi ne visada. Ministras – praktikas, žino tuos dalykus, kurie rūpi eiliniams teisėsaugos pareigūnams, tačiau geros ministerijos iniciatyvos ne visada sulaukia pritarimo. Manyčiau, dėl to, kad tas politinis palaikymas nėra toks stiprus, o ministrui tai labai svarbu“, - „Žinių radijo“ laidoje „Prieštarauju“ teigė A. Anušauskas.

Ministras S. Skvernelis sutinka, kad pasitaiko ir nesutarimų, nepritarimo vienai ar kitai idėjai:

„Visko būna. Turim suvokti, kad partijos, sudarančios koaliciją, kuruoja arba kontroliuoja tas ketines ministerijas. O bet koks sprendimas anksčiau ar vėliau turi būti siejamas su  finansinėmis galimybėmis ir biudžetu. Norint įgyvendinti bet kokią gerą idėja,reikia ne tik politinio palaikymo, bet ir finansinį pagrindimą. O vyriausybėje būna visko. Bet yra, kaip yra. Kartais atrodo, kad tai ne vidaus reikalų, o visų reikalų ministerija. Spektras neįtikėtinai platus. Šiandien – pabėgėlių krizė, prieš kelias savaites – incidentai pasienyje, vėliau iškyla policijos problemos ar viešojo sektoriaus ataskaitos,sporto reikalai. Suprantama,kad pagrindinis prioritetas turėtų būti valstybės vidaus saugumas“

A. Anušauskas priminė, kad anos nepriklausomos Lietuvos laikais, VRM dar kuravo socialinius reikalus ir sveikatos apsaugą:

„Vidaus reikalai – tai ne tik teisėsauga. Tai ir  savivalda, ir valstybės tarnyba. Taip pat ir tarnautojų atranka, profesionalumas. Tokios politikos formavimas tai pat yra VRM  rūpestis. Nors, be abejo, šios ministerijos veiklą žmonės sieja su vidaus saugumu“.

Ministras S. Skvernelis tikina, kad pirmiausia reikia apsibrėžti VRM veiklos prioritetus:

„Plačiąja prasme vidaus saugumas, deja, nėra prioritetas. Tai matyti per įvairius požiūrius,teisinį reguliavimą, pagaliau finansavimą. Šiandien  galim pasakyti tiesiai – už mums dabar skiriamus pinigus mes, teisėsauga, visuomenei galime suteikti tokias paslaugas   ištirti tam tikrą skaičių nusikalstamų veikų. Jeigu jų bus daugiau, vadinasi jos bus neištirtos. Reikia suprasti, kad nieko nemokamo nėra“, –  kalbėjo VR ministras.  

Originalų tekstą rasite čia: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2015/09/24/priestarauju/48608