Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Mišri Seimo narių grupė su pareigūnų profesinių sąjungų atstovais aptarė jų siūlomą nacionalinį susitarimą dėl teisėsaugos
2015-11-26

Pareigūnų profesinių sąjungų poziciją pristatė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel ir Teisės skyriaus vadovas Martynas Austys, Lietuvos Respublikos Ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas Tomas Vaitkunskas, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė, Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos vicepirmininkas Rimantas Liepa.

Kaip pabrėžė V. Banel, tiek mūsų šalies, tiek tarptautinės aktualijos vis dažniau primena, kad Lietuvai gyvybiškai svarbu turėti efektyvią, motyvuotą ir veiksmingą teisėsaugą, gebančią užtikrinti visuomenės saugumą ir adekvačiai reaguoti išorinės agresijos, hibridinių grėsmių ar teroristinių išpuolių atveju, pasirengusią globalios migracijos keliamiems iššūkiams. Todėl pareigūnai siūlo pasirašyti Nacionalinį susitarimą dėl teisėsaugos plėtros ir ilgalaikės strategijos, kuriame būtų sutarta dėl principinių dalykų tokiose srityse, kaip finansavimas, institucijų ir funkcijų integravimas, pareigūnų apsauga ir aprūpinimas.

„Neseniai girdėjome receptą iš  kai kurių aukštų politikų, kad reikia daugiau fantazijos. Tačiau nereikia išlavintos vaizduotės norint suvokti, kokios pasekmės laukia neturint būtiniausio aprūpinimo – užtenka blaiviai vertinti dabartines problemas“, – sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V. Banel, primindamas, kad krizės metais sumažintas finansavimas nėra pakankamas užtikrinti efektyvią teisėsaugos institucijų veiklą.

Kaip sektiną pavyzdį pareigūnų atstovai minėjo Estiją, kurioje sėkmingai vykdoma nuosekli teisėsaugos stiprinimo politika, o nuo 2015 m. pradžios įgyvendinta programa „1000“. „Kaimynai estai pasiekė tokio standarto, kad minimalus jų pareigūno atlyginimas turi būti ne mažesnis nei 1000 eurų, o dabar nustatyta nauja kartelė – 1050 eurų. Mes link tokio standarto galėtume judėti palaipsniui, tarkime, užsibrėžę pasiekti jį per laikotarpį nuo 2016-ųjų iki 2019-ųjų“, – sakė Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas V. Banel.

Dalindamiesi mintimis apie pareigūnų pristatytą nacionalinio susitarimo projektą, Mišrios Seimo narių grupės Seimo nariai kaip netoleruotiną vertino padėtį, kai pareigūnams trūksta būtiniausios įrangos ir saugumo priemonių (Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininkė Roma Katinienė patvirtino Seimo nario Vytauto Matulevičiaus turėtą informaciją, kad Lietuvos pareigūnai, išsiųsti į Slovėniją padėti suvaldyti migrantų srauto, nebuvo aprūpinti finansavimu, būtinu patenkinti svarbiausius poreikius), pabrėžė plataus politinio sutarimo ir aktyvios profesinių sąjungų pozicijos svarbą. Seimo nariai akcentavo būtinybę panaikinti funkcijų dubliavimą, o atsiradus naujoms funkcijoms- pagrįsti jas lėšomis, siekti kokybės ir ūkiškumo.

"Būtinas ideologinis suvokimas, kad teisėsauga yra bendrojo gėrio siekimas, kad kova su nusikalstamumu, viešosios tvarkos ir asmens saugumo valstybėje užtikrinimas yra ypatingai svarbus ir reikšmingas. Reikalingas susitarimas ne tik su Vyriausybe, bet su politinėmis partijomis dėl teisėsaugos ateities “, – Mišrios Seimo narių grupės poziciją reziumavo grupės seniūnė Rima Baškienė.

Mišrios Seimo narių grupės informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?