Pagalba
3200
narių
6
organizacijos
Pagalba
Mistinės pertvarkos Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje
2017-10-20

Valstybiniame sektoriuje vykstančių permainų banga pasiekė ir Lietuvos hidrometeorologijos tarnybą (LHMT). Sumažintas kitų metų biudžetas įpareigoja imtis pokyčių, tačiau pastarieji, anot darbuotojų, vykdomi mistiniais būdais.

 

Reforma dėl reformos arba kaip išsaugoti „šilčiausias kėdes“

 

LHMT vadovybė dar rugsėjo 22 d. profesinę sąjungą raštu informavo apie pradedamas pertvarkas. LHMT nurodė, kad pertvarkos metu bus atsisakyta apie 76 darbuotojų, o tai yra daugiau nei ketvirtadalis visos tarnybos. Planuojama, kad LHMT neliks nė vieno anksčiau buvusio skyriaus, todėl bet kuriam darbuotojui po naujųjų gali grėsti etatų mažinimas. Neaišku, kokios pareigybės liks ir kaip bus vykdoma pati pertvarka, organizuojamos atrankos į naujas pareigybes. 

 

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos LHMT skyrius kreipėsi į tarnybą prašydamas pradėti konsultavimo ir informavimo procedūras. Pagal Darbo kodekse numatytą laiką atsakymo į raštą darbuotojų atstovai negavo, po raginimo atsakė, kad papildomos informacijos apie reformą tiesiog neturi. 

 

Anot LAASDPS pirmininko pavaduotojos Juditos Liukaitytės-Kukienės, atstovaujančios LHMT skyrių, pagal pateiktą etatų projektą neaišku, kaip bus atliekamos pagrindinės tarnybos funkcijos – hidrometeorologiniai stebėjimai ir perspėjimai. Planuojama daugiausiai atleisti būtent šios srities darbuotojų.

 

„Ne kartą klausėme, kaip mažiau darbuotojų suspės atlikti tą patį darbą. Atsakymas paprastas – vėluosime, galbūt atliksime paskubomis, nekokybiškai. Svarbu ir tai, kad bendrąsias funkcijas atliekančių darbuotojų tai neliečia“, - pasakoja J. Liukaitytė-Kukienė.

 

Nesikonsultuojama su profesinėmis sąjungomis ir pačiais darbuotojais

 

Nepaisant to, kad LHMT vadovybė nesikonsultavo nei  su profesinėmis sąjungomis, nei su darbuotojais, naują tarnybos struktūrą ir jos projektą pateikė Aplinkos ministerijai.

 

„Keistai atrodo ir LHMT vadovo atsakomybės kratymasis. Iš esmės būdamas pertvarkų iniciatoriumi svarbiais momentais, kuomet reikia pristatyti būsimą tarnybos struktūrą ir kitus pasikeitimus, jis išvyksta į savaitines komandiruotes. Ši našta, žinoma, permetama ant pavaduotojų, kurie kūrimo procese nė nedalyvavo“, - stebisi J. Liukaitytė-Kukienė.

 

Be kita ko, Aplinkos ministerijai LHMT pateikė konkrečius skaičius, kiek pinigų reikės išeitinėms išmokoms ir kompensacijoms. Kaip žinia, tikslų tokių išmokų dydžiai gali būti apskaičiuojami tik žinant konkretų atleidžiamų asmenų skaičių, darbo stažą ir kitus niuansus.

 

Persigalvojo – pateikė naują struktūros planą

 

Keista ir tai, kad vakar, spalio 19 d., Aplinkos ministerijai buvo pateiktas naujas LHMT struktūros projektas, kuris gerokai skiriasi nuo pirminio varianto, kuris buvo pateiktas darbuotojams.

 

Profesinės sąjungos atstovai nuogąstauja ne tik dėl to, kad jie nėra įtraukiami į sprendimų priėmimą, tačiau ir mažinamas etatų skaičiais (sutapimas ar ne, bet labiausiai norima sumažinti skyrius, kuriuose daugiausia aktyvių profsąjungos narių). Be to, vis dažniau pasigirsta kalbos apie kitus planus siekiant apriboti profesinės sąjungos narių teises.

 

J. Liukaitytė-Kukienė viliasi, kad Aplinkos ministerijos vadovybė šįkart nepasirašys po planuojama pertvarka, įsiklausys į profesinių sąjungų ir įstaigos darbuotojų nuomonę ir neatsisakys profesionalių LHMT darbuotojų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?