Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Moterį išgelbėjęs ugniagesys: į įvykius vykti vienam – kone kasdienybė
2018-10-11

Po viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie vakar, trečiadienį, Priekulėje drąsaus ugniagesio Vido Rasimavičiaus išgelbėtą skęstančią moterį, profesinė sąjunga pirštu beda į nepakankamą finansavimą ir nesaugias pareigūnų darbo sąlygas. 

 

Gelbėti moters atskubėjęs tuo metu vienas budėjęs ugniagesys teigia nepaisęs instrukcijų vienam neatlikti gelbėjimo darbų. Anot jo, kiekviena papildoma sekundė galėjo būti lemtinga. Paklaustas, ar dažnai tenka budėti ir į iškvietimus reaguoti vienam, G. Rasimavičius neslepia – tai kone kasdienybė.

 

„Savivaldybių komandų ugniagesiai dirba pagal suminę darbo laiką apskaitą. Per tris mėnesius susidaro tam tikras viršvalandžių skaičius, todėl, taupant lėšas, gauname laisvadienius ar laisvas valandas. Taigi dažnai tenka visą pamainą arba jos dalį padirbėti ir po vieną. Netoliese yra Dituvos sodai, todėl įvykių turime tikrai gana daug. Jei bėda rimtesnė, į pagalbą atskuba Klaipėdos ugniagesiai. Tose komandose, kur įvykių mažiau, ugniagesiai po vieną dirba kone nuolatos“, - pasakoja V. Rasimavičius.

 

Ugniagesių gelbėtojų profesinei sąjungai (UGPS) priklausantis Vidas dirba Gargždų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, darbas Priekulėje – antraeilis. Išgyventi iš vieno atlyginimo, anot ugniagesio, gali tikrai retas.

 

„Savivaldybių ugniagesiai turėtų budėti po du ar daugiau, o ką mes turime? Vienas ugniagesys vyksta gelbėti skęstančios moters, traukinių pervažoje rizikuoja kirsdamas uždarytą pervažą degant raudonam šviesoforui, šoka į vandenį patikėdamas pašaliniam asmeniui virvę nuo gelbėjimo rato tam, kad padėtų grįžti į krantą. Tuo tarpu kitas ugniagesys turi laisvadienį tam, kad neperdirbtų viršvalandžių, mat apmokėjimui nėra pinigų. O kur dar atostogos, tėvadieniai, nedarbingumo lapeliai.

 

Ne kartą akcentavome, kad savivaldybių merai turi užtikrinti saugias darbo sąlygas. Pamainoje turėtų dirbti mažiausiai du ugniagesiai, tam būtina komandoje turėti ne 9, o 10 etatų. Prieš kurį laiką bandyta įgyvendinti savanorių idėja nepasiteisino, o dabar, norint vėl sukomplektuoti tinkamai funkcionuojančias savivaldybių ugniagesių komandas ir užtikrinti higieniškas darbo sąlygas, reikia apie 4 mln. eurų. Pagirtina, kad Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pateikė tokį poreikį Vyriausybei. Viliamės, kad ir Vyriausybė dėl pastangas kitų metų biudžete numatyti papildomas lėšas”, - teigia UGPS pirmininkas Saulius Džiautas.

 

Plačiau skaitykite:

 

Didvyriškas Priekulės ugniagesio poilgis: spjovęs į instrukcijas išgelbėjo skęstančią moterį 

 

VPGT nuotr./Vidas Rasimavičius

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?