Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas atveria duris ir fiziniams asmenims
2019-02-05

Praėjusios savaitės pabaigoje Vilniuje vykusio Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) neeilinio visuotinio narių susirinkimo metu buvo priimtas sprendimas NPPSS duris atverti ir fiziniams asmenims. Iki šiol susivienijimas jungė tik organizacijas - policijos, pasieniečių, ugniagesių-gelbėtojų, pataisos įstaigų pareigūnų, aplinkosaugininkų profesines sąjungas. Tam teko keisti NPPSS įstatus.

 

NPPSS pirmininkas Vladimir Banel sako, kad šiam svarbiam žingsniui organizacija brendo gana ilgai.

 

„Vis dažniau sulaukiame pareigūnų užklausų ar jie gali priklausyti susivienijimui. Tokių klausimų ypač padaugėjo po to, kai iš savo gretų pašalinome vadovų kompromituojamą Policijos profesinę sąjungą. Tiesa, turime kelis pavyzdžius, kuomet policininkai ar net muitininkai, kad liktų NPPSS nariais, tapo, pavyzdžiui, Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos nariais. Tačiau tokia praktika, galbūt, priimtina ne visiems. Tad nutarėme atsinaujinti. Taip ir atsirado pasiūlymas į NPPSS priimti ir fizinius asmenis”, - teigia V. Banel.

 

Anot NPPSS atstovų, narystės didinimas yra vienas iš svarbiausių artimiausio laikotarpio organizacijos tikslų.

 

„Narių skaičius yra nors ir ne vienintelis, tačiau svarbus stiprios ir įtakingos profesinės sąjungos veiklos rodiklis. Jis, greta kitų faktorių, tokių kaip lyderystė, atsakomybė, stipri komanda, gali padėti mums spręsti pareigūnų bendruomenei šiuo metu aktualiausius klausimus - spartesnį „Programos 1000” įgyvendinimą, pareigūnų aprūpinimą šiuolaikiškomis tarnybos priemonėmis, tinkamą sistemos finansavimą”, - aiškina V. Banel.

 

Susirinkimo metu taip pat buvo pristatyta ir patvirtinta Susivienijimo 2018 m. veiklos ataskaita, daugiausiai dėmesio kurioje buvo skirta NPPSS pastangoms, susijusioms su teisėsaugos finansavimo didinimu, narystės didinimu, nariams teikiamomis teisinėmis konsultacijomis ir pagalba, komunikacija. 

 

NPPSS Kontrolės komisija pristatė atliktą Susivienijimo veiklos patikrinimą, kuris buvo patvirtintas konferencijos. 

 

Šiuo metu NPPSS vienija 5 pareigūnų organizacijas, kurioms priklauso per 3 tūkstančius narių.