Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Neįtikėtina: su bet kokiu diplomu gali vadovauti aplinkosaugos kontrolei
2017-03-24

Aplinkos ministerijai pavaldžiose įstaigose vyksta neįtikėtini dalykai: po prabangių puotų Šiaulių aplinkosaugininkai ieško vedėjų su bet kokios srities aukštojo mokslo diplomu ir bent 3 metų patirtimi. Taigi studentas, baigęs vadybą, ir keletą metų padirbėjęs, sakykime, sandėlio darbuotoju, gali drąsiai pretenduoti į vadovaujančias pozicijas.

 

Visai neseniai  Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas paskelbė konkursą į Telšių raj. agentūros vedėjo kėdę. Agentūros vedėjas, kaip teigiama skelbime, organizuos agentūros darbą, vykdys aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo kontrolę Telšių raj. (mieste). Naujasis agentūros vadas turės užtikrinti sveiką ir švarią aplinką, racionalų gamtos išteklių naudojimą, taršos į aplinką mažinimą, ekologinės pusiausvyros palaikymą.

 

„Tai visiškas absurdas. Agentūros vedėjas atlieka valstybinės aplinkos apsaugos ir gamtos išteklių naudojimo kontrolę, priima svarbius sprendimus, planuoja įstaigos darbą. Be kita ko, tokias pareigas užimantis asmuo derina žemėtvarkos projektus, kontroliuoja žuvų išteklių naudojimą, medžiotojų veiklą. Man natūraliai kyla klausimas, kam reikalingas žmogus su bet kokios srities išsilavinimu”, - teigia Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Vaidas Laukys.

 

Tuo pačiu metu konkursą į vyresniųjų agentūrų specialistų pareigas Biržuose ir Rokiškyje paskelbė Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamentas. Pretendentai turi turėti fizinių mokslų studijų srities gamtos mokslų krypties, arba biomedicinos mokslų studijų srities ekologijos ir aplinkotyros krypties, arba technologijos mokslų studijų srities technologijos krypties, arba socialinių mokslų studijų srities teisės krypties išsilavinimą.

 

LAASDPS įsitikinimu, į agentūros ar kito skyriaus vedėjo, pavaduotojo ar aukštesnes pareigas turėtų būtų priimami jau aplinkosaugos duonos ragavę asmenys.

 

„Tokia sistema specialistams, dirbantiems aplinkosaugoje, sudarytų sąlygas kilti karjeros laiptais Panašu, kad šiuo atveju į „šiltą“ vietą norima priimti ministerijos vadovų ar partijų proteguojamą asmenį, kuris, veikiausiai, ir „žalio supratimo“ apie aplinkosaugą neturi.“, - sako V. Laukys.

 

Profesinė sąjunga artimiausiu metu kreipsis į Aplinkos ministeriją su prašymu atlikti tyrimą dėl neadekvačių reikalavimų užimamoms pareigybėms.

 

Konkursų aprašymai:

 

Telšių raj. agentūros vedėjas: http://portalas.vtd.lt/lt/telsiu-rajono-agenturos-vedejas-karjeros-valstybes-tarnautojas-322;32763.html

 

Rokiškio raj. agentūros vyresnysis specialistas: http://portalas.vtd.lt/lt/rokiskio-rajono-agenturos-vyresnysis-specialistas-322;5741.html

 

Biržų raj. agentūros vyresnysis specialistas: http://portalas.vtd.lt/lt/birzu-rajono-agenturos-vyresnysis-specialistas-karjeros-valstybes-tarnautojas-322;32714.html

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?