Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
Noras per tris mėnesius pažaboti šešėlinę ekonomiką– dar viena premjero utopija
2013-04-17

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinėssąjungos(LPPPS) atstovai teigia, jog tokie Vyriausybės vadovo pareiškimai yra ciniškas populizmas arba visiškas nesigaudymas esamojo situacijoje.

LPPPS duomenimis,Valstybės sienos apsaugos tarnybosfinansavimas nuo 2008 m. sumažėjo 72 mln. 551 tūkst. litųarba 26 proc., iš jų darbo užmokesčiui skirta beveik 23 mln.Lt arba 16 proc. mažiau.Per 2012 m. tarnybą paliko daugiau kaip 350 pasieniečių. Didžiausią Valstybės sienos apsaugos tarnybosVilniaus rinktinę, saugančią išorinę valstybės sieną, paliko apie 85 pareigūnai. Bendras pasieniečių ne komplektas sudaro apie 10 proc. Pasieniečiai bėga iš tarnybos dėl menko atlyginimo, nepakankamai kompensuojamų išlaidų už vykimą į darbą, nepalankių darbo sąlygų (dideli krūviai, nepakankamas aprūpinimas) ir kt.

„Keista girdėti Premjerą sakant, kad prikirpti uodegą šešėlinei ekonomikai galima per du ar tris mėnesius. Noriu priminti, kad patys politikai, priklausantys pačioms įvairiausioms partijoms ar frakcijoms, savo sprendimais dešimtis metų kūrė ir tebekuria šešėliui palankią terpę.  Dabar gi kaltę dėl to norima suversti paprastiems pasieniečiams”, - teigia LPPPS pirmininkasVladimir Banel.

Anot pareigūnų, kova su šešėline ekonomika yra gerokai kompleksiškesnis dalykas nei tai atrodo ponui Algirdui Butkevičiui.

„Turime kalbėti ir apie sutvarkytą įstatyminę bazę, ir apie visuomenės požiūrio į kontrabandą ir šešėlį keitimą, galiausiai ir apie reikiamą pasienio tarnybos finansavimą. Nes be šių dalykų kalbos ir liks kalbomis, o norai, kad ir kokie geri jie būtų, tik norais”, - sako V. Banel.

LPPPS pirmininkas primena, jog pirmiausia reikia investuotiį teisėsaugą, sustiprinti ją, o tada tikėtis gražos per šešėlinės ekonomikos dalies mažėjimą. Svarbu, paminėti, kad teisėsauga gali tik prisidėti prie šešėlio mažinimo, bet tikrai ne būti pagrindinių įrankių ją galutinai pažaboti.

„Esamoje situacijoje Lietuvai reikia sprendimų ir nuveiktų darbų Premjero ir vyriausybės. O to kol kas nematyti”, - reziumuoja NPPSS vadovas. 

Deja, problemų sprendimų Lietuvos pasieniečiai, kaip ir dauguma kitų statutinių pareigūnų, nesulaukia. LPPPS patvirtino, jog nesulaukę jokių akivaizdžių žingsnių spręsti susikaupusias problemas, jie ketina protestuoti.

Primename, kad praėjusių metų birželį pasieniečiai surengė įspėjamąjį „itališką protestą“, kuris sutrikdė eismą pasienyje, o keliaujantieji į Baltarusiją ar atvykstantys į mūsų šalį žmonės įstrigo ilgose eilėse net kelioms valandoms.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?