Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Norintiems tapti policininkais Didžiojoje Britanijoje ateityje gali prireikti aukštojo mokslo diplomo
2015-11-16

Šiuo metu kolegija konsultuojasi dėl planų tokį reikalavimą įvesti nuo 2019-ųjų. Šiuo metu pareigūnams nėra taikomi išsilavinimo reikalavimai. Naująja sistema numatoma iš visų pretendentų reikalauti policijos kolegijos baigimo arba persikvalifikavimo pažymėjimo (baigusiems universitetines studijas). 

Alex Marshall, policijos kolegijos atstovas, sako, kad tokie pakeitimai numatoma dėl didžiulės kaitos policijos pareigūnų darbe. 

"Be tų savybių, kurių reikia norint tapti pareigūnu - būti rūpestingu, turėti gerus komunikacijos įgūdžius, gebėjimą atlaikyti stresines situacijas - mes norime, kad jie gebėti kritiškai mąstyti mokėti kompleksiškai spręsti problemas", - A. Marshall sakė BBC. 

Steve White, Anglijos policijos federacijos (Police federation of England) vadovas, sakė: "Svarbu nesukurti tokios sistemos, kurioje būtų begalė kliūčių tapti pareigūnu ir tik tie, kurie yra pajėgūs gauti diplomą gali dirbti tokį darbą. Tai taip pat skamba kaip įžeidimas profesionaliems pareigūnams, kurie neturi išsilavinimo, tačiau geba kritiškai mąstyti. Diplomo turėjimas - nėra indikacija, kad kažkas taps labai geru policijos pareigūnu".

Prancūzija ir Ispanija tokį reikalavimą jau reikalauja, kad būsimi pareigūnai turėti aukštąjį išsilavinimą norėdami tapti žemesniųjų rangų pareigūnais. Norėdami tapti inspektoriais, jie turi turėti magistro aukštojo mokslo diplomą. 

Švedijoje ir Norvegijoje policijos pareigūnų mokymai vyksta aukštesniojo mokslo įstaigose su praktiniais elementais, kurie leidžia mokytis darbo vietoje. 

Originalų tekstą rasite čia: http://www.independent.co.uk/news/uk/new-police-officers-may-need-degree-in-policing-to-join-the-ranks-a6733666.html