Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
Norvegija nuginkluos savo policininkus
2016-02-02

Dėl padidinto teroro grėsmės pavojaus pareigūnams 2014 m. lapkričio mėnesį buvo nurodyta nešiotis šautuvus. Tačiau iškart buvo pabrėžta, kad ši priemonė – laikina.

Norvegijos pareigūnai yra apmokomi, kaip panaudoti ginklą kritiškose situacijose, tačiau anksčiau policininkai jų nesinešiodavo – šaunamieji ginklai būdavo laikomi užrakinti patrulių automobiliuose.

Nurodymas pareigūnams nešiotis ginklus turėjo liautis galiojęs 2015-ųjų lapkričio 13 d., tačiau po teroro išpuolių Paryžiuje, įvykdytų tą vakarą, buvo pratęstas.

Policija dabar paskelbė, kad šis nurodymas bus atšauktas kaip įmanoma greičiau, nes pagrindo jo pratęsimui nėra.

Dauguma Norvegijos pareigūnų, kaip ir policininkų Jungtinėje Karalystėje, Airijoje, Islandijoje patruliuoja neginkluoti – šaunamuosius ginklus jie pasiima tik esant ypatingoms aplinkybėms, kai gresia realus pavojus.

2014 m. Norvegijos policininkams tik 42 kartus teko traukti ginklą ir tik dvi kulkos buvo paleistos. Tuo tarpu JAV, kur pareigūnai visuomet su savimi turi ginklą, 2015 m. daugiau nei tūkstantis žmonių žuvo nuo jų kulkų.

Originalų tekstą rasite čia: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/norvegija-nuginkluos-savo-policininkus-57-575645