Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS aiškinasi, ar užtikrinamas efektyvus pareigūnų saugumas
2016-03-29

Lietuvos pareigūnų bendruomenę 2015 m. rugsėjo pradžioje sukrėtė skaudus eismo įvykis, kurio metu Radviliškyje žuvo jauna policijos pareigūnė Ligita Baniulytė. Pareigūnė žuvo tarnybos metu, eidama tarnybines pareigas – vykdydama eismo priežiūrą.

„Nuo šios tragedijos jau praėjo daugiau nei šeši mėnesiai, užbaigtas ikiteisminis tyrimas. Tai pakankamas laiko tarpas įvertinti įvykį, pasimokyti ir imtis veiksmų pareigūnų saugumui padidinti. Todėl paprašėme policijos vadovo pateikti informaciją apie tai, kaip pasikeitė pareigūnų, vykdančių eismo priežiūrą, tarnybos organizavimas. Iki šiol neturime žinių, ar buvo atliktas nelaimingo atsitikimo tyrimas, negavome jokių išvadų“, - teigia NPPSS vadovas Vladimir Banel.  

Profesinė sąjunga taip pat prašo informuoti apie tai, kokių konkrečių priemonių po šio įvykio ėmėsi Policijos departamentas (pavaldžios įstaigos), kad būtų sumažinta tokių įvykių tikimybė ateityje bei kada ir kur jos buvo įgyvendintos; ar buvo koreguojamos pareigūnų mokymo, kvalifikacijos tobulinimo programos; ar pareigūnai yra instruktuoti apie minėto tyrimo išvadas ir ar jiems buvo pateiktos rekomendacijos, kaip elgtis analogiškose situacijose, kad būtų galima išvengti skaudžių padarinių; jei taip, - kokie pakeitimai padaryti, kokios rekomendacijos pateiktos pareigūnams.

NPPSS informacija