Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS apie Seime pristatytą įstatymo projektą
2019-10-23

Vakar ministrė Rita Tamašunienė Seime pristatė įstatymo projektą, kurio tikslas –  sudaryti teisines prielaidas pareigūnams taikytis Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatas ir jas įgyvendinti, taip didinant pareigūnų darbo užmokestį. Keli svarbūs mūsų komentarai: 

 

Šio įstatymo projekto įgyvendinimo naudą, per koeficientų didinimą, pajustų tik apie 40 proc. pareigūnų. Tai yra gerai, tačiau esminiam pareigūnų darbo užmokesčio didėjimui Vyriausybė privalo vykdyti jos Programoje ir priemonių plane įtvirtintus įsipareigojimus. Kitaip tariant, pinigai, apie kuriuos kalbama šiame vaizdo įraše, yra skirti Nacionalinės sutarties, o ne „Programos 1000” įgyvendinimui.

 

Seimo nariai ministrei pateikė daug klausimų, o ir iš jos laikysenos ir kalbų galima suprasti, kad dar kyla abejonių dėl šio įstatymo pakeitimo. Norime priminti, kad Nacionalinės kolektyvinė sutartis yra įstatymas, kurį privalu įgyvendinti, o derybose dėl jos dalyvavę Vyriausybės atstovai garantavo, jog jos įgyvendinimui finansavimas bus rastas. Todėl jokios kalbos apie galimą mažesnį finansavimą ar jo nebuvimą yra nepriimtinos ir neįmanomos.

 

Papildomas sistemos finansavimo poreikis, kuris leistų užbaigti „Programos 1000” įgyvendinimą, yra apie 70 mln. eurų.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?