Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS, aplinkosaugininkų profesinė sąjunga ir aplinkos ministerija pradėjo derybas dėl šakos kolektyvinės sutarties
2022-10-20

Šią savaitę prasidėjo Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) ir susivienijimui priklausančios Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos (LAASDPS) derybos dėl Šakinės kolektyvinės su Aplinkos ministerija.

 

„Tai labai svarbi diena aplinkosaugininkų bendruomenei. Labai tikiuosi, kad derybos su ministerija vyks sklandžiai. Kolektyvinės derybos yra kelias darbdaviui ir darbuotojams rasti kompromisinius sprendimus, kuriais abi derybų šalys kažką laimi. Derybų metu tenka intensyviai diskutuoti, keistis informacija, gebėti išgirsti ir išklausyti oponuojančią puse tam, kad būtų rasti bendri įvairių problemų sprendimo būdai. Tik taip mes galime palengvinti sprendimų priėmimą, išvengti tam tikrų konfliktinių situacijų, mažėja beprasmių ginčų riziką. Tokių sutarčių nauda neabejotina“, – sako Vaidas Laukys,  LAASDPS pirmininkas. 

 

LAASDPS šakos kolektyvinę sutartį buvo pasirašiusi dar 2016 m., tačiau galiojimas baigėsi šiemet.

 

„Dar pavasarį buvome sutarę su Aplinkos ministerija, kad sistemai reikalinga nauja sutartis. Tam, kad joje būtų fiksuoti abiejų šalių lūkesčiai ir įsipareigojimai. Visgi iki derybų pradžios reikėjo nueiti ilgą kelią, tam profesinė sąjunga net inicijavo įstatymo pataisą“, – pasakoja V. Laukys.

 

***

 

DELFI.lt nuotrauka. 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?