Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS atstovai mokėsi derybų meno
2017-10-13

Spalio 11 d. vykusiuose Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo šakinių profesinių sąjungų atstovų mokymuose „Derybos: siekiant geriausių susitarimų“ 30 dalyvių mokėsi derybų meno.

 

Tai antroji mokymų dalis, kurią vedė lektorius Mindaugas Žebrauskas. Pirmoji dalis vyko balandžio 21 ir gegužės 5 dienomis. Antros dalies mokymų metu buvo prisimenama esminė derybų teorija, aptariamos derybinės situacijos, socialinių ir individualių interesų suderinamumas. Profesinių sąjungų atstovai mokėsi, kaip atskirti grupės ir individualius interesus, valdyti derybų rezultatą ir emocijas, įtraukti kitą pusę į derybas, įsivertinti savo emocinę kompetenciją ir ją vystyti.

 

„Mokymai, mano požiūriu, buvo labai naudingi. Įgijome tiek teorinių, tiek praktinių derybų žinių. Mokymai padėjo suprasti, kaip bendrauti, suderinti abiejų pusių, kurios derasi, interesus, kaip atskirti grupės ir individualius interesus, kaip įtraukti kitą pusę į derybas, kaip valdyti savo emocijas. Praktinė mokymų dalis padėjo panaudoti įgytas žinias, įsigilinti į galimas situacijas ir atrasti abipusį sutarimą. Tarnyboje derantis dėl kai kurių dalykų derybos užtrunka, todėl tokie įgūdžiai tikrai labai naudingi. Net neabejoju, kad įgytas žinias panaudosime praktikoje siekiant geresnių tarnybos sąlygų“, - mokymų įspūdžiais dalijosi Česlova Masevičienė, LR ikiteisminio tyrimo įstaigų profesinės sąjungos narė, Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos I-ojo sektoriaus Apsaugos ir priežiuros Skyriaus jaunesnioji specialistė.

 

„Mokymai buvo labai naudingi. Mokėti derėtis ir suprasti pagrindinius derybų principus ypatingai svarbu šiuo laikotarpiu, kai visoje aplinkos apsaugos sistemoje vyksta reformos, reorganizacijos ir kiti pokyčiai. Įgytos žinios bus naudojamos ruošiantis deryboms. Dabar galėsime dar geriau pasirengti deryboms ir siekti profesinės sąjungos nariams palankiausių rezultatų“, -  po mokymų sakė dr. Judita Liukaitytė-Kukienė, Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko pavaduotoja.