Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS dalyvaus Europos policijos konfederacijos komiteto posėdyje
2017-10-19

Pareigūnų profesinių sąjungų atstovai iš daugiau nei 20 Europos valstybių spalio pabaigoje susitiks Ispanijoje, kur aptars pareigūnų ir visuomenės saugumo, terorizmo grėsmes, policininkų darbo sąlygas ir kitus svarbius klausimus.

 

Spalio 26 d. Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai dalyvaus kasmetiniame Europos policijos konfederacijos (EuroCOP) vykdomojo komiteto posėdyje. Prieš posėdį spalio 25 d. vyks tarptautinė konferencija „Galvok globaliai – elkis lokaliai“ (angl. „Think globally – act locally“). Šįkart susitikimas vyksta Baskijos uostamiestyje Bilbao mieste, Ispanijoje.

 

Konferencijos metu vyks trys apskritojo stalo diskusijos. Vienoje jų bus aptariamas pareigūnų saugumo klausimas. Šia tema pasisakys ekspertai iš Suomijos, Belgijos, Švedijos. Taip pat bus nagrinėjama ir visai Europai aktuali terorizmo tema. Žadama aptarti, kokie su tuo susiję pokyčiai buvo įgyvendinti po 2015 metų Prancūzijoje įvykusių ,,Charlie Hebdo'' žudynių. Juos komentuos žinovai iš Prancūzijos ir Belgijos. Trečioje apskritojo stalo diskusijoje dalyviai diskutuos ir apie bendrą Europos žemyno saugumą, galimas naujas strategijas, bendrų įstatymų sugriežtinimą, poreikį dar labiau sustiprinti bendradarbiavimą ir solidarumą tarp skirtingų Europos valstybių pareigūnų profesinių sąjungų. Bendromis jėgomis siekiama skatinti pareigūnų paruošimo ir darbo sąlygų gerėjimą, kuris turi tiesioginės įtakos visų šalių saugumo kokybei.

 

EuroCOP posėdžio metu komiteto nariai aptars Europos pareigūnų pensijinio amžiaus nuostatas ir bendrą siekį visiems pareigūnams užtikrinti darbo vietas iki šie pasieks savo pensijinį amžių. Žadama nagrinėti ir smurto prieš pareigūnus ir visus viešojo sektoriaus darbuotojus, situaciją, galimas prevencines priemones. Šia tema prezentaciją pateiks Škotijos policijos federacijos atstovas, bus kviečiama dalintis užfiksuotais smurto prieš pareigūnus atvejais.

 

Posėdyje planuojama paskelbti deklaraciją, kurioje akcentuojama pareigūnų profesinio parengimo kokybė ir darbui reikalingos priemonės. Ketinama aptarti ir daugeliui valstybių aktualią pabėgėlių problemą. Atsižvelgiant į ,,Brexit‘‘ situaciją, posėdžio metu bus priimtos naujos nuostatos, paremtos visos Europos pareigūnų bendradarbiavimu. Europos valstybių atstovai žada priimti galutinį sprendimą ir dėl Maltos priėmimo į EuroCOP. Be viso to, antroje posėdžio pusėje, EuroCOP prezidentas pateiks organizacijos pasiūlymų ir reformų katalogą, aptars su biudžetu susijusius klausimus.