Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS – didžiausią įtaką politikams darančiųjų penketuke
2016-09-22

„Transparency International“ pirminiais duomenimis, NPPSS penktoje vietoje pozicionuojamas kaip siekęs paveikti 12 įstatymų ir pateikęs 89 pastabas. Dėl techninių kliūčių NPPSS žemiau minimas ir dar kartą – siekęs paveikti papildomai dar 1 įstatymą ir pateikęs 18 pastabų. Artimiausiu metu informacija turėtų būti atnaujinta, o abejose pozicijose esantys rezultatai sujungti.

NPPSS teikė siūlymus ir dalyvavo visame Vidaus tarnybos statuto priėmimo procese, pastarasis buvo priimtas praėjusių metų vasarą, Darbo kodeksui, Policijos veiklos įstatymui, Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymui ir kitiems teisės aktams.

Teisės aktus, kuriems NPPSS teikė pastabas, rasite čia: http://manoseimas.lt/mp/suggester/nacionalinis-pareigunu-profesiniu-sajungu-susivienijimas/

http://manoseimas.lt/mp/suggester/nacionalinio-pareigunu-profesiniu-sajungu-susivienijimas/

Apie portalą

Internetinėje svetainėje Lietuvos gyventojai gali greitai ir lengvai sužinoti,  kurių kadenciją baigiančių Seimo narių balsavimai labiausiai atitinka jų pažiūras bei kas siekė įtakos. Internetinės svetainės duomenimis, įtaką darė 734 suinteresuoti asmenys, 412 valdžios atstovai ir 37 registruoti lobistai.

Gyventojai savo ir Seimo narių pozicijas galės palyginti atlikę testą ir pažymėję, kaip jie patys balsuotų dėl dvylikos Seime svarstytų temų: darbo kodekso, šauktinių prievolės grąžinimo, privačios informacijos sekimo, tiesioginių mero rinkimų, balsavimo internetu, aukštojo mokslo sistemos, alkoholio kontrolės, pensijų sistemos reformos, imigracijos, dvigubos pilietybės, asmenvardžių rašymo, vaiko teisių apsaugos.

Prie kiekvieno Seime balsuoto klausimo pateikiamas aprašymas, pristatomi argumentai „už“ ir „prieš“ bei nurodomi pateikiamos informacijos šaltiniai. Testo rezultatų puslapyje klausimus taip pat galima reitinguoti pagal svarbą - jei klausimas pažymimas kaip Jums svarbus, jam skiriama didesnė vertė testo rezultato skaičiavime.

Svetainėje „ManoSeimas.lt“ taip pat galima greitai ir paprastai sužinoti Seimo narių biografijas, narystę komitetuose, kiek aktyviai jie dalyvauja posėdžiuose ir balsavimuose, kiek ir kokiomis temomis pasisako. Taip pat - kokius ir teisės aktų projektus siūlo, su kokiais Seimo nariais tai dažniausiai daro bei kiek šie pasiūlymai būna sėkmingi.

www.manoseimas.lt ir NPPSS informacija