Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS ir „Ekspareigūnų” vadovai susitiko su Ministre Pirmininke
2021-12-17

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Saulius Džiautas ir „Ekspareigūnų” profsąjungos pirmininkas Donatas Minkauskas šiandien susitiko su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte, vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu.

 

„Visų pirma susitikime aptarėme kitų metų statutinių įstaigų ir aplinkosaugos biudžetus. Galiu tik pasidžiaugti, kad Vyriausybės pozicija pasikeitė, o įstaigų biudžetai pagaliau atitinka realų poreikį. Manau, kad toks pokytis atsirado politikams supratus, kad pareigūnai yra vienas iš svarbiausių valstybės ramsčių krizinėse situacijose. O jų paskutiniu metu tikrai netruko. Aišku, didėsiančius pareigūnų atlyginimus kitais metais kažkiek apkarpys infliacija ir augančios kainos. Tačiau, kaip ir sakiau, biudžetas pareigūnų bendruomenės lūkesčius iš esmės atitinka, – sako S. Džiautas.

 

Susitikime taip pat buvo aptartas pareigūnų ir karių valstybinių pensijų klausimas. 

 

„Šios problemos sprendimas stagnuoja jau keliolika metų. Ir, deja, kol kas reikalai juda labai lėtai. Atvirai pasakiau Premjerei, kad mūsų netenkina Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veiklos tempai šioje srityje. Šią sritį reglamentuojantį įstatymą būtina pakeisti kuo skubiau, o įsigalioti vėliausiai jis turėtų nuo 2023 metų. Pareigūnų ir karių valstybinės pensijos mūsų šalyje yra gėdingai mažos, bene mažiausios visoje Europoje. Šis klausimas turi pagaliau tapti politikų prioritetu. Susitikime išgirdome Premjerės pažadą, kad iki 2023 metų problema bus išspręsta, – dėsto NPPSS vadovas. 

 

Dar viena svarbi problema, kurią S. Džiautas išskyrė susitikime su Premjere, yra pareigūnų – policininkų, pasieniečių, ugniagesių – trūkumas.

 

---

 

lrv.lt nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?