Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS ir LPPPS lyderiai susitiko su vidaus reikalų viceministru
2021-10-13

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Saulius Džiautas ir Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos (LPPPS) pirmininkas Jevgenijus Amelinas šią savaitę susitiko su vidaus reikalų viceministru Vitalijumi Dmitrijevu. Daugiausiai dėmesio susitikimo metu buvo skirta planuojamam kitų metų statutinių įstaigų biudžetui, Vidaus tarnybos statuto pakeitimams ir tobulinimui, galimybėms kuo skubiau įdiegti pareigūnų profesinį civilinės atsakomybės draudimą, taip pat planuojamų valstybinės priešgaisrinės tarnybos pokyčių gairėms.

 

„Tai pirmas tokio pobūdžio mano, kaip naujojo NPPSS vadovo, susitikimas su vidaus reikalų viceministru. Aptarėme visas svarbiausias šios dienos sistemos aktualijas, išsakėme savo poziciją, išklausėme kas vienu ar kitu klausimu galvojama ministerijoje. Sutarėme, kad tokie susitikimai taps reguliariais, vyks ne rečiau kaip kartą per mėnesį“, – sako NPPSS pirmininkas S. Džiautas.

 

LPPPS pirmininkas J. Amelinas sako, kad susitikime ypatingas dėmesys buvo skirtas ir Seimo kontrolieriaus išvadai, kurioje teigiama, jog Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, grąžindami migrantus, tiesiogiai pažeidžia žmogaus teises. Anot jo, tokiu atveju gali kilti pavojus pareigūnų teisiniam saugumui, todėl profesinės sąjungos ir valstybė turi imtis priemonių tokioms situacijoms išvengti.

 

Susitikimo metu iškėlėme klausimą dėl prastų pareigūnų reabilitacijos sąlygų, sutarėme, kad sprendimai šiuo klausimu turi būti priimti dar šiais metais, o jų priėmime dalyvaus ir mūsų atstovai. Galiausiai diskutavome apie Vyriausybės planuojamą VSAT ginkluotės atnaujinimą už 3,5 mln. eurų“, – pasakoja J. Amelinas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?