Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS: iš premjero ryžto nebesitikime, visos viltys – į Prezidentę
2016-03-29

„Labai gaila, kad mūsų valstybėje kai kurių politikų ambicijos gali nugalėti profesionalumą, sveiką protą“, - kalba NPPSS pirmininkas Vladimir Banel. Pareigūnų bendruomenė, anot jo, nerimauja, kad pradėtos teisėtvarkos sistemos reformos vėl įstrigs, jei šis ministras, kuris pagaliau realiai ėmėsi spręsti pareigūnų reikalus, bus priverstas trauktis.

Tuo pačiu sustoja ir šio ministro pradėti, bet nepabaigti darbai: pareigūnų atlyginimų, aprūpinimo klausimai, Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) rengimas. Ir toliau lieka iki galo neišspręsti vidaus tarnybos statuto įgyvendinimo, šių ir kitų metų biudžeto teisėtvarkai klausimai.

Pasak NPPSS, akivaizdu, kad paskutinis seimūnų bandymas permesti savo pačių kaltę dėl neatliktų darbų vidaus reikalų ministrui  yra įsisenėjusios ligos simptomas. Teisėtvarkos sistemos būklei normalizuoti pareigūnai nuolat reikalauja adekvataus finansavimo, tačiau gauna tik pažadus arba tik menką dalį būtinų lėšų.

„Turi būti peržiūrėtas teisėtvarkai skirtas 2016 metų biudžetas ir suplanuotas adekvatus finansavimas 2017 metams. Kitaip bus neįmanoma užtikrinti dabartinę tarptautinę politinę padėtį atitinkančio saugumo šalies viduje, atlikti kitų numatytų darbų“, – pabrėžė V. Banel.

Būsimų kandidatų į ministro postą patirtį ir kompetenciją pareigūnų profsąjungų susivienijimas ketina vertinti ypač atidžiai, o vienas svarbiausių kriterijų bus naujojo ministro įsipareigojimas tęsti pradėtus darbus ir reformas.

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos ministrus mes  jau esam matę ir Dailio Barakausko Antrojo nebepriimsim. Mūsų svarbiausias tikslas – kad pradėtos teisėsaugos reformos nenutrūktų, o pradėti darbai būtų tęsiami. Turi būti toliau sprendžiami sistemos finansavimo, pareigūnų atlyginimo ir aprūpinimo klausimai. Stengsimės padėti ir palaikyti reformų vykdymą, kiek tai priklauso nuo mūsų. Kita vertus, vėl imsimės teisėtų, tačiau aštrių priemonių, jei reformos bus nevykdomos ar stabdomos“, – NPPSS vardu kalbėjo V. Banel. 

NPPSS informacija

Daugiau informacijos:

Kaip pakeis priešrinkiminį partijų išsidėstymą Sauliaus Skvernelio atšaukimas iš vidaus reikalų ministrų? Pokalbis su vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu ir Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininku Vladimiru Baneliu: http://www.ziniuradijas.lt/epizodas/2016/03/29/aktualioji-valanda/56115