Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS: įstatymų pakeitimai privalo būti padengti įgyvendinimui reikalingu finansavimu ir apsaugos mechanizmais
2016-11-03

Rytoj Seime bus svarstomas Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko J. Sabatausko pateiktas Vidaus tarnybos statuto pakeitimas, numatantis iki 50 proc. priemoką už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą. Tačiau svarbu, ar bus numatyti 30 ar 50 procentų, tam reikia finansavimo. Ar apie tai buvo pagalvota? Jei taip tai kiek bus skiriama lėšų įgyvendinimui?

Jei ne tai tokie policijos vadovybės deklaruojami ilgo laikotarpio sunkūs darbai situacijos iš esmės nekeičia. Net ir dabar ne visi vadovai vykdo pareigūnų vertinimus, nuo kurių priklauso atlyginimo dydis. Reziuomuojant, svarbūs ne tik įstatymų pakeitimai, bet realus jų įgyvendinimas padengtas reikiamu finansavimu bei apsaugos mechanizmai (plačiau apie apsaugos priemones skaitykite čia)

Be to, Seimo nario Artūro Paulausko pateiktame Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projekte siūloma numatyti 26 val. pareigūnų pamainą, įskaitant viršvalandžius, padidinti maksimalią per metus galimų dirbti viršvalandžių ribą iki 250 val., o per savaitę, esant pareigūno sutikimui, – iki 24 val. Iki šiol tokio lygio pakeitimai buvo svarstomi ir derinami su visomis suinteresuotomis pusėmis. Šiuo atveju abu projektai svarstyti už uždarų durų, nederinti su socialiniais partneriais.

Mums svarbu, kad tiek jauni, tiek patyrę, ilgametę patirtį turintys pareigūnai gautų adekvatų atlygį ir dirbtų saugioje aplinkoje. Tiek šiuo metu galiojantis Statutas, tiek A. Paulausko pateikta straipsnio redakcija numato, kad pareigūnams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, darbo savaitės darbo laiko norma gali siekti 48 valandas. Esant pareigūno sutikimui, prie šio laiko pridėjus 24 valandas, pareigūnui per savaitę tektų dirbti 72 valandas. O tai beveik dvigubai viršija įprastą savaitės darbo laiko normą. Akivaizdu, kad dirbant tokiu režimu, pareigūnas nebus pailsėjęs, atgavęs darbo funkcijoms vykdyti reikalingų jėgų, ilgainiui tai gali atsiliepti ir sveikatai.

Mes siūlome diskutuoti, kalbėti viešai ne vien tik apie tam tikras įstatymų normas, bet ir apie pačius pareigūnus, tinkamą įstatymų įgyvendinimą (kuris turi būti padengtas ir pinigais). Be kita ko šiandien kreipėmės į Seimo vadovybę ir Seimo narius, kurie patikino, kad šiais klausimais negalime skubėti, būtinos diskusijos Seimo komitetuose.

Anksčiau rašėme apie: 

NPPSS nesutinka su skubos tvarka keičiamais darbo laiko reguliavimais

NPPSS informacija

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?