Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS kreipėsi į VRM ir Premjerę, ragina nedelsiant imtis pareigūnų bendruomenei svarbių darbų
2021-03-12

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM) ir Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę dėl spartesnio kai kurių pareigūnų bendruomenei ir teisėsaugos įstaigoms aktualių sprendimų įgyvendinimo ir pateikė pasiūlymus, susijusius su Vyriausybės programos įgyvendinimo plano projekto papildymo. Statutinių pareigūnų interesus ginanti organizacija skatina ministeriją ir Premjerę paspartinti Vidaus tarnybos statuto pakeitimo projekto, o taip pat ir Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimo projekto įgyvendinimą.

 

„Matome, kad atlikti šiuos darbus Vyriausybė yra užsibrėžusi tik 2022 m. paskutiniame ketvirtyje. Mūsų nuomone, tai yra nepateisinamas delsimas ir gaišatis. Reikiami sprendimai turi ir gali būti įgyvendinti žymiai greičiau. Tai yra svarbu, nes šie teisės aktų projektai tiesiogiai susiję su pareigūnų motyvavimu, jų darbo užmokesčio didinimu, tinkamu aprūpinimu, socialinėmis garantijomis”, – sako Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas. „Priemonių planas detalizuoja tai, kas jau įtvirtinta Vyriausybės programoje. Mes teikėme pasiūlymus ir programai, ir planui. Dabar gi mus nerami plane atsiradę terminai. Buvusi Vyriausybė kai kurių svarbių mums darbų, pavyzdžiui susijusių su pareigūnų ir karių valstybinėmis pensijomis, nesugebėjo išjudinti per visus 4 metus. Tikiuosi, kad tai nepasikartos ir šį kartą“. 

 

Detalizuodamas pareigūnų darbo užmokesčio klausimus, jis sako, kad greiti sprendimai leistų nustatyti didesnį pareigūnų darbo užmokestį ir atlyginimų sistemos lankstumą, orientaciją į veiklos rezultatus, priemones.

 

NPPSS siūlomi Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatymo pakeitimai leistų į darbo užmokestį pensijai skirti įskaičiuoti pareigūnų gaunamas priemokas bei nustatytų adekvačią minimalią pareigūno pensiją už pilnai ištarnautus metus.

 

Be to, pareigūnai siūlo skatinti motyvuotą savanorystę. „Turime daug patyrusių buvusių pareigūnų, kurie dirbdami galėtų išnaudoti tarnyboje sukauptą patirtį ir žinias. Pavyzdžiui, savanoriais ugniagesiais, policijos rėmėjais, greitosios medicinos pagalbos pagalbininkais. Tokius atveju, pareigūnui, atidavusiam nustatytas valandas visuomenės labui, turėtų būtų nestabdomas pensijos priedo mokėjimas“, – aiškina V. Banel.

 

NPPSS kviečia Vyriausybės ir VRM atstovus organizuoti socialinių partnerių susitikimą, kurio metu būtų apsvarstyti pateikti pasiūlymai dėl vidaus tarnybos teisinius santykius reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų.

 

„Ministerijai įvairius pasiūlymus, susijusius su Statuto tobulinimu, jau teikėme metų pradžioje – sausio ir vasario mėnesiais. Manau, kad nesame vienintelė organizacija, turinti matymą kokiomis priemonėmis reikėtų efektyviai spręsti pareigūnų motyvacijos, jų darbo užmokesčio didinimo ir kitus susijusius klausimus. Todėl galbūt būtų pats laikas prie vieno stalo susėsti visiems sistemos socialiniams partneriams, priimti būtinus sprendimus ir judėti į priekį su jų įgyvendinimu“, – VRM ragina V. Banel.

 

---

 

tv3.lt nuotrauka.

 

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?