Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS kreipimasis į pareigūnus
2016-09-27

Mes, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas, jungiame daugiau nei 4 tūkstančius teisėsaugos pareigūnų, didžioji dalis kurių tarnauja būtent policijos sistemoje. Todėl mums niekada nebuvo tas pats, kaip pokyčiai teisėtvarkoje atsilieps eiliniam pareigūnui.

Matydami, jog policijos reforma įgyvendinama jai tinkamai nepasiruošus, mes, išbandę įvairias kitas priemones, praėjusią savaitę informavome šalies Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir kitus šalies vadovus.

Visa tai, atrodo, neliko neišgirsta. Po šiandien vykusio susitikimo su generaliniu policijos komisaru Linu Pernavu Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog policijos vadovybė turi labai atsakingai įvertinti (…) pilotinių pertvarkų rezultatus ir įsitikinti, kad jos tikrai pasiteisino. Įsitikinti, kad policija dirba geriau, o žmonės jaučiasi saugiau. Ir tik tuomet toliau tęsti reformą.

Džiaugiamės šalies vadovės požiūriu ir tikimės, kad toks žvilgsnis iš šalies privers Policijos departamento vadovybę tęsti reformas tik tuomet, kai joms bus pilnai paruošta policijos bendruomenė. Kitu atveju Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas ir jo komanda bus prisimenami kaip žmonės, kurie kišo pagalius į Lietuvos policiją, o ne įvykdė policijos sistemai būtinas pertvarkas.

Užtikriname Jus, kad ir toliau akylai stebėsime tai, kaip vykdomos pertvarkos. Ir netylėsime, jei matysime, kad pokyčiai vyksta pareigūnų darbo sąlygų, pasirengimo, saugos ir sveikatos sąskaita.

Darome tai, nes kone kasdien mus pasiekia eilinių policijos pareigūnų skundai dėl pasikeitusių darbo krūvių, aiškiai neapibrėžtų naujų funkcijų ar tiesiog nežinojimo ir nesupratimo, kaip atlikti savo pareigas keičiantis situacijai. Esame tikri, kad reformos įgyvendinimas neturi ir negali būti būtent toks.

Pripažįstame, kad policijos sistema privalo keistis ir jau ilgai brendo tiems pokyčiams. Tačiau to negalima daryti aklai. Esame ir buvome už būtinus pokyčius policijoje ir visoje vidaus reikalų sistemoje. Visuomet buvome ir būsime aktyvūs tokių pokyčių dalyviai ar iniciatoriai. Nesitaikysime, jei tie pokyčiai bus vykdomi pareigūnų sąskaita.

Sieksime, kad sistemoje dirbtų motyvuoti, konkurencingą atlygį gaunantys, tinkamai aprūpinti ir apmokyti pareigūnai, o gyventojai gautų kokybiškas paslaugas ir jaustųsi saugūs.

Apibendrinant, NPPSS siekia, kad:

-      Pareigūnų atlygis proporcingai didėtų, o 2018 metais žemiausios grandies pareigūnai uždirbtų ne mažiau nei 1000 eurų.

-      Kiekvienam pareigūnui būtų aišku, kodėl ir kaip keičiasi jo darbo pobūdis.

-      Pareigūnų darbo krūviai būtų tinkamai sureguliuoti. Policijos pareigūnas negali dirbti devyniolika pamainų per mėnesį ar trylika pamainų iš eilės. Kaip kad dabar pasitaiko kai kuriuose reformuojamuose padaliniuose.

-      Pareigūnai būtų tinkamai apmokyti dirbti pagal naują veiklos modelį ir jiems priskirtas funkcijas. Negalima pareigūnų, dirbusių kabinete ilgus metus, tiesiog išvaryti į gatvę teigiant, kad visi baigę tą pačią policijos mokyklą.

-      Visi policininkai turėtų reikalingas darbui priemones.

-      Pareigybių aprašymai būtų keičiami derinant su darbuotojais, vyktų efektyvus darbuotojų informavimas ir konsultavimas.

-      Būtų užtikrinta pareigūnų sauga ir sveikata tarnybos metu.

Manote, kad netinkamai vykdoma darbo laiko apskaita, neefektyvus darbo organizavimas, neteisingai vertinami pareigūnai, trūksta mokymų ar darbui reikalingų priemonių? Prašome informuoti profesinę sąjungą apie bet kokio lygio pažeidimus prasidėjus pokyčiams policijos sistemoje.

Informacijos laukiame:

El. paštu: info@pareigunai.lt

Tel. +370 (5) 2716118, 56118, 8 671 98974

Socialiniame tinkle „Facebook“: https://www.facebook.com/NPPSS/

NPPSS ir jį vienijančios profesinės sąjungos