Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS lyderiai susitiko su Prezidentūros atstovais
2019-11-08

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Vladimir Banel ir Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas susitiko su Prezidentūros Nacionalinio saugumo grupės vadovu ir vyriausiuoju Lietuvos Respublikos Prezidento patarėju Jonu Vytautu Žuku bei patarėju Dariumi Kuliešiumi.

 

Anot V. Banel, šis susitikimas buvo skirtas ne tik susipažinti ir pradėti bendradarbiavimą su Prezidentūroje nacionalinio saugumo klausimus kuruojančiais žmonėmis.

 

„Visų pirma, susitikimas buvo skirtas pažinčiai su Prezidento patarėjais bei statutiniams pareigūnams svarbiausių problemų aptarimui. Pristatėme savo pasiūlymus ir požiūrį į kitų metų šalies biudžeto projektą, pateikėme savo įžvalgas ir skaičiavimus, Vyriausybės programos priemonių plano įsipareigojimu kontekste, susijusius su statutinėms įstaigoms būtino papildomo finansavimo apimtimis”, – po susitikimo dalijosi NPPSS pirmininkas.

 

V. Banel taip pat pabrėžė, kad pareigūnų profesinės sąjungos ir bendruomenė tikisi aktyvesnio Prezidentūros vaidmens formuojant ir įgyvendinant teisėsaugos politiką šalyje.

 

„Susitikime pabrėžėme, kad tikimės aktyvesnio Prezidentūros vaidmens. Juk dabartinė Vyriausybė buvo teikta jau naujojo šalies vadovo, todėl jo komanda ir visa institucija taip pat turėtų prisiimti dalį atsakomybės už sėkmingą Vyriausybės darbą ir Vidaus reikalų ministerijos vadovybės veiksmus. O tam tikrose situacijose ir srityse, kalbu ir apie statutines įstaigas, Prezidentūra galėtų aktyviai talkinti mažiau patirties turintiems ministrams ir tarnautojams”, – teigė NPPSS pirmininkas.

 

Dar vienas klausimas, kuriam skirta nemažai dėmesio – statutinių pareigūnų pensijų problematika. NPPSS atstovai pristatė ne kartą teiktus siūlymus, kuriuos ne kartą teikė  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai bei Vyriausybei, susijusius su pareigūnų ir karių pensijų indeksavimu.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?