Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS nesutinka su siekiu dekriminalizuoti trukdymą profesinių sąjungų veiklai
2022-03-29

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) griežtai nepritaria Teisingumo ministerijos ketinimams panaikinti šalies Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį atsakomybę už trukdymą profesinių sąjungų veiklai. Tokią poziciją NPPSS pateikė Seimo pirmininkei, Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetui, Seimo Žmogaus teisių komitetui, taip pat šalies Teisingumo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoms. 

 

„Mes tikrai griežtai nepritariame ministerijos norams dekriminalizuoti 177-ą Baudžiamojo kodekso straipsnį, numatantį baudžiamąją atsakomybę už darbdavio bandymus trukdyti profesinių sąjungų veiklai. Teisingumo ministerija mano, kad už tokias veikas pakaktų ir administracinės atsakomybės. Darbdaviai Lietuvoje vis dar riboja profesinių sąjungų veiklą ir tai nėra retas reiškinys. Naudojamos įvairios to formos – spaudimas nekurti profesinių organizacijų, išstoti iš jų, taip pat nutraukimas galiojančių kolektyvinių sutarčių ar derybų dėl jų vilkinimas. Ir kol visai tai vyksta, dekriminalizuoti trukdymą veikti profesinėms sąjungoms dar tikrai per anksti“, – sako Saulius Džiautas, NPPSS pirmininkas.  

 

Anot S. Džiauto, ne mažiau stebina ir tai, kad ši Teisingumo ministerijos iniciatyva nėra derinama su profesinėmis sąjungomis. „Juk šis žingsnis tiesiogiai įtakos profesinių sąjungų veiklą, net ir pačią socialinio dialogo plėtrą Lietuvoje. Esu visiškai tikras, kad šis sprendimas turėjo būti derinamas ne tik su profesinėmis sąjungomis, bet ir su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri yra atsakinga už darbo teisinius santykius ir socialinę partnerystę“.

 

NPPSS siūlo stabdyti projekto svarstymą ir kuo skubiau organizuoti visų suinteresuotų pusių diskusiją dėl šio Baudžiamojo kodekso straipsnio panaikinimo ir profesinių sąjungų teisių užtikrinimo.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?