Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS palaiko kolegų protestą dėl pareigūnų patiriamų vykimo į tarnybą ir iš jos išlaidų kompensavimo
2022-09-07

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) palaiko šiandien prie Vyriausybės Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos (LTPF) vykdomą protesto akciją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į jau ilgą laiką nesprendžiamą pareigūnų patiriamų vykimo į tarnybą ir iš jos išlaidų kompensavimo problemą. 

 

„Yra sisteminių problemų, kurios gėdingai nesprendžiamos jau daugelį metų ir kadencijų. Pareigūnų patiriamų vykimo į tarnybą ir iš jos išlaidų kompensavimas – viena iš tokių. O dabar – į kosmines aukštumas šokus kuro kainoms – ji tapo ypač aktuali pareigūnų bendruomenei. Todėl mes palaikome kolegų akciją ir reikalaujame politikų kuo skubiau išspręsti šią problemą“, – sako NPPSS pirmininkas Saulius Džiautas. 

 

„Nenormalu, kad dažnai didelius atstumas iki tarnybos vietos ir iš jos turintys įveikti pareigūnai galiausiai, dėl mažų kompensacijų, kuro išlaidas yra priversti dengti iš savo kišenės, – piktinasi NPPSS vadovas. 

 

LTPF siūlo spręsti šią problemą didinant važiavimo išlaidų kompensavimo kaštus ir nurodant, kad vieno kilometro išlaidų dydis mažiausiai yra 0,15 euro. Organizacija taip pat siūlo priimti nuostatą, kad maksimalus kelionės išlaidų kompensacijos dydis vienam vidaus tarnybos sistemos pareigūnui per vieną mėnesį yra 1 Seimo patvirtinto atitinkamų metų Lietuvos valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinio dydžio. Dar vienas reikalavimas yra prilyginti maksimalų kelionės išlaidų kompensacijos dydį vienam vidaus tarnybos sistemos pareigūnui per vieną mėnesį 1,5 Seimo patvirtintam atitinkamų metų politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginės algos (atlyginimo) baziniam dydžiui.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?