Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS pirmininko kreipimasis į Lietuvos Respublikos Prezidentą
2019-12-12

Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente Gitanai Nausėda,

 

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) ir statutinių pareigūnų bendruomenės vardu kreipiuosi į Jus, prašydamas atkreipti valdančiosios Seimo daugumos ir Jūsų paskirtos Vyriausybės dėmesį į planuojamą visiškai niekinį statutinių įstaigų finansavimą 2020 m. Tokias išvadas darome susipažinę su kitų metų valstybės biudžeto projektu. Todėl dar kartą prašome Jūsų tapti teisėsaugos pokyčių garantu ir padaryti viską, kad statutinių įstaigų veikla kitais metais būtų finansuojama pagal realius poreikius, o pareigūnų darbo užmokestis kiltų taip, kaip politikai buvo įsipareigoję padaryti šios Seimo kadencijos pradžioje. 

 

NPPSS ekspertų ir įstaigų skaičiavimais, ne mažiau kaip 1 mln. eurų papildomų lėšų turi būti skirta Viešojo saugumo tarnybai, 6 mln. eurų – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, 3,5 mln. eurų – Policijos departamentui ir 9,8 mln. eurų – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui. Dar 2,8 mln. eurų – aplinkos apsaugos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti.

 

Šios lėšos yra būtinos siekiant priartėti prie visiško „Programos 1000” įgyvendinimo, ką dar kadencijos pradžioje pareigūnų bendruomenei buvo įsipareigojęs Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir jo komanda (įsipareigojimai pareigūnų mėnesinį atlyginimą padidinti bent iki 1000 eurų yra įtvirtinti Vyriausybės programoje ir jos įgyvendinimo priemonių plane).

 

Deja, tačiau Vyriausybė, svarstydama kitų metų šalies biudžeto projektą, pareigūnų balsui buvo kurčia ir akla. Į mūsų realiais skaičiavimais pagrįstus reikalavimus rasti papildomą finansavimą statutinėms įstaigoms nebuvo atkreiptas dėmesys. 

 

Biudžeto projektas grįžo į Seimą. Ta proga, norėdami dar kartą pristatyti savo poziciją, gruodžio 8 dieną Seime organizavome diskusiją su visų Seimo frakcijų lyderiais bei atstovais, o gruodžio 10 dieną surengėme įspėjamą protesto akciją. 

 

Gruodžio 17 dieną, jei ir toliau būsime negirdimi bei ignoruojami, planuojame surengsime visuotinį statutinių pareigūnų protestą.

 

Todėl noriu dar kartą paprašyti Jūsų panaudoti visą turimą politinę įtaką ir padėti mums išspręsti statutinių įstaigų finansavimo problemas. Tikiu, kad stiprios ir modernios teisėsaugos, kasdien užtikrinančios mūsų piliečių saugumą ir kovojančios su šalies iždo grobstytojais, sukūrimas yra vienas iš didžiausių Jūsų ir Jūsų komandos veiklos prioritetų kuriant gerovės valstybę.

 

Pareigūnų profesinių sąjungų bendruomenių:

Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos 

Lietuvos aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos 

Lietuvos pasienio pareigūnų profesinės sąjungos

Lietuvos policijos darbuotojų profesinės sąjungos

vardu, 

 

NPPSS pirmininkas

Vladimir Banel

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?