Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS reikalauja bent trečdaliu didinti pareigūnų važiavimo išlaidų kompensavimo dydžius
2021-10-25

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją (VRM) prašydamas peržiūrėti pareigūnų važiavimo į tarnybą ir iš jos išlaidų kompensavimo dydžius. Būtinybę tai daryti pareigūnų interesams atstovaujanti organizacija grindžia sparčiai augančiomis kuro kainomis.

 

Ministerijai išsiųstame NPPSS rašte teigiama: „Atsižvelgiant į tai, kad tiek Lietuvoje, tiek Europos Sąjungos šalyse degalų kainos sparčiai kyla ir prognozuojama, kad išlaidos degalams augs ir ateityje, o kainų stebėjimo organizacijos ekspertai mano, kad jau po Naujųjų metų kuro (benzino ir dyzelino) litro kaina pasieks 2 eurus – tiek dėl pabrangusios naftos, tiek dėl augančių mokesčių, būtina peržiūrėti važiavimo išlaidų kompensavimo dydžius ir juos proporcingai padidinti. Siūlytume Įsakymo 2.1. punkte numatytą vidaus tarnybos sistemos pareigūnų, kurie pagal tarnybos pobūdį važinėja asmeniniu transportu tarnybos tikslais, taip pat kurie pagal tarnybos reikmes ar pobūdį asmeniniu transportu vyksta į tarnybos vietą ir iš jos, vieno kilometro išlaidų dydį – 0,08 euro didinti 30 procentų. Taip pat peržiūrėti ir padidinti  Įsakymo 2.2. punkte numatytus maksimalius važiavimo išlaidų kompensacijos dydžius ne mažiau kaip 30 procentų.

 

Be to, NPPSS siūlo važiavimo išlaidų kompensavimo dydžius peržiūrėti sistemingai, ne rečiau kaip kartą per metus. Jie turi būti keičiami atsižvelgiant į esamas degalų kainas.

 

---

 

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?