Pagalba
3550
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS reikalauja stabdyti tvoros pasienyje tiesimą, kol nebus užtikrintos saugios darbo sąlygos
2021-09-01

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją ir šalies Vyriausybę su reikalavimu kuo skubiau stabdyti statutinių pareigūnų siuntimą tiesti ir montuoti koncertinos tvorą pasienyje su Baltarusija, iki bus užtikrinamos saugios jų darbo sąlygos. Anot pareigūnų interesams atstovaujančios organizacijos atstovų, sudėtinga situacija prie Baltarusijos sienos neatleidžia nuo pareigos užtikrinti darbuotojų saugą ir sveikatą. Be to, pareigūnai ragina iš naujo įvertinti atliekamų darbų organizavimo ypatumus bei įgyvendinti būtinas darbuotojų saugos ir sveikatos priemones.

 

Tokius reikalavimus parengti NPPSS paskatino vakar Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Aleksandro Barausko užkardos pasienio ruože įvykusi tragedija, kuomet tiesdamas tvorą žuvo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento pareigūnas, ilgametis Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos narys Egidijus Karla. 

 

„Mes netekome sąžiningo, tarnybai atsidavusio bičiulio, pareigūno, kuris savo 25 tarnybos metus sąžiningai ir vykdė pareigą tėvynei. Kyla klausimas - ar valstybė padarė viską, kad šios beprasmės mirties būtų galima išvengti? O gal per skubėjimą buvo pamiršta darbdavio pareiga atsakingai rūpintis saugiomis darbo sąlygomis ir įvertinus riziką – duoti atitinkamus nurodymus pareigūnams, kaip atlikti vienus ar kitus darbus, aprūpinti juos tinkama apranga bei saugos priemonėmis?”, - sako NPPSS pirmininkas Vladimir Banel.  

 

Anot jo, ugniagesio gelbėtojo parengimas dirbti su grandininiu pjūklu atliekant gelbėjimo darbus negali būti tapatinamas su pasiruošimu tvoros tiesimo darbams, teritorijos valymo ir želdinių genėjimui. Tam reikalingi atskiri leidimai, kvalifikacija. 

 

Priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų atliekamų gaisrų gesinimo ir kitų gelbėjimo darbų organizavimo nuostatuose yra išvardinta kokius darbus atlieka Priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, bet tarp jų nėra tvoros tiesimo darbų ar paruošiamųjų darbų tvorai tiesti.

 

NPPSS žiniomis, nebuvo aiškaus nurodymo, kokius darbo rūbus privalo dėvėti ugniagesiai gelbėtojai atlikdami tvoros tiesimo bei paruošiamuosius darbus tvorai tiesti.

 

---

 

Arno Strumilos / 15min nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?