Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS reikalauja tinkamai įvertinti vieno iš Muitinės departamento vadovų elgesį 
2021-04-07

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) dar kartą kreipėsi į Muitinės departamento vadovus, prašydamas pradėti tyrimą dėl Kauno teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojo Rimanto Barono elgesio, o taip pat reikalaudamas nustatyti asmenis, kurie savo veiksmais galimai siekė tyrimo nepradėti laiku ir tokiu būdu R. Baronui išvengti atsakomybės. Reikalavimo kopiją NPPSS taip pat pateikė ir finansų ministrei Gintarei Skaistei.

 

2020 m. pradžioje NPPSS narys Vytas Poderis, susitikęs su R. Baronu, siekė sužinoti kodėl jo tarnybinė veikla 2019 m. buvo įvertinta „Gerai“, o ne „Labai gerai“, nors visi nustatytos užduotys ir rezultatai buvo viršyti. Be to, V. Poderį domino, kodėl po rotacijos, atliktos 2019 m. gruodžio mėnesį, jo tarnybinę veiklą vertino Ramokiškių kelio posto pamainos viršininkas, o ne krovinių posto „Tiekimas“, kuriame V. Poderis dirbo visus 2019 m. vadovas?

 

Šio pokalbio metu Kauno teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojas R. Baronas nepagarbiai ir pakeltu tonu pradėjo aiškinti: „Kodėl Ramoniškių kelio postas tave turi vertinti labai gerai ir atiduoti savo posto pinigus, nes tu ten nedirbai 2019 metais?“. Galiausiai jis ėmė pravardžiuoti muitinės pareigūną, pakeltu tonu klausė jo „Ko tu čia iš vis atėjai?’’. Galiausiai, pokalbio metu, Kauno teritorinės muitinės direktoriaus pavaduotojas pasakė, kad „Muitinėje egzistuoja asmeniškumai ir jei tu nori ko nors pasiekti, turi kovoti’’.

 

NPPSS žiniomis, tai nėra pirmas atvejis, kuomet R. Baronas įžeidinėja pareigūnus.

 

Po šio įvykio NPPSS net 3 kartus kreipėsi į Muitinės departamentą su prašymu pradėti tarnybinį R. Barono veiklos tyrimą, tačiau galiausiai sulaukė atsakymo, jog galimas tarnybinės etikos pažeidimas netiriamas, o pradėtas tyrimas nutraukiamas, nes nuo tarnybinės etikos pažeidimo padarymo praėjo vieneri metai. 

 

Susivienijimui paprašius pateikti tarnybinės etikos komisijos atliktą R. Barono vertinimą, tai padaryti Muitinės departamentas atsisakė, prisidengdamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis.

 

NPPSS teisininko Rintauto Kuprio komentaras apie susidariusią situaciją:

 

Šiuo atveju institucija nesiėmė visų būtinų priemonių, kad situacija būtų tinkamai ištirta ir galimai tarnybinės etikos pažeidimą padaręs asmuo būtų tinkamai įvertintas. NPPSS teisėtas siekis išsiaiškinti įvykio aplinkybes ir apginti savo nario teises buvo ignoruojamas, o galiausiai visiškai nepagrįstai tyrimas nepradėtas, nors dėl situacijos buvo kreiptasi net tris kartus dar iki pasibaigiant institucijos nurodytam terminui. Kyla klausimas, ar analogiška situacija būtų susiklosčiusi, jei galimai tarnybinės etikos pažeidimą būtų padaręs eilinis pareigūnas?

 

--

 

Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotrauka.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?