Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS: socialinis dialogas policijai nereikalingas
2017-03-03

Nenustebome, kad į prieš kelias dienas vykusią konferenciją „Policija 2020” pareigūnų profesinių sąjungų atstovai pakviesti nebuvo. Tokį jos organizatorių, Policijos departamento, elgesį tikrai galima buvo numatyti. Pastaruoju metu sulaukiame vis ryškesnių signalų, kad socialinis dialogas ir stiprūs socialianiai partneriai generaliniam policijos komisarui yra nereikalingi. Matyt todėl, kad per daug kalba apie klaidas, daromas žmonių, užrištomis akimis vairuojančių policijos reformos buldozerį.

 

Kita vertus, liūdėti ar verkšlenti dėl to nėra nei reikalo, nei noro, nei laiko. Juolab, kad tai, ką mes galvojame apie policijos reformą, konferencijos metu puikiai išdėstė Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir Vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas. 

 

Dalinamės vykusios konferencijos vaizdo įrašu, o didžiausią dėmesį visiems, tame tarpe ir generaliniam komisarui bei tiems 3 ar 5, anot Lino Pernavo, žmonėms, kurie jį tikrai palaiko (mažoka, ar ne?), siūlome atkreipti į Premjero Sauliaus Skvernelio sveikinimo žodį ir kelis jo akcentus:

 - Institucijos pokyčiai yra vadovų, komandos ir visos BENDRUOMENĖS atsakomybė.

 - Tam, kad spręstu žmonių problemas, pareigūnas turi būti KOMPETETINGAS. Jei taip nėra, diskredituojama visa sistema. 

- Policija privalo investuoti į čia DIRBANTĮ žmogų: jo kompetenciją, profesionalumą, socialines garantijas.   

- Darant pertvarką būtina įjungti bendruomenę. Policijos vadovybei to padaryti kol kas NEPAVYKO. Kontakto su socialiniais partneriais nėra. O reforma gali pavykti tik tada, kai ką rems sistemoje dirbantys žmonės. 

 

Norėtųsi, kad bent šį kartą generalinis policijos komisaras neliktų kurčias Ministro Pirmininko pastebėjimams. Tiesa, ligšiolinė reformos eiga ir būdas, kuriuo ji daroma, leidžia abejoti, jog taip atsitiks. Matyt neatsitiktinai S. Skvernelis sveikinimo žodžius pabaigė mintimi, kad Vidaus reikalų ministerijai pats laikas koreguoti reformos kryptį. Nes Policijos departmento galvos nuvairavo ją šunkeliais. 

 

Vaizdo įrašą rasite čia: 

https://www.youtube.com/watch?v=T_EBQMAG1W0  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?