Gegužės viduryje buvo surengta Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) kasmetinė strateginio planavimo sesija, kurią šiemet moderavo „Adizes instituto sertifikuotas vyr. konsultantas, šio instituto Lietuvos filialo vadovas, Adizes aukštosios Vadybos mokyklos (JAV) dekanas dr. Virginijus Kundrotas.
„Gyvename ir dirbame beprotišku tempu. Todėl bent jau kartą per metus su kolegomis – NPPSS šakinių profesinių sąjungų vadovais, tarybų ir vadybų nariais – stengiamės susiburti ir pažvelgti į mūsų organizacijas ir veiklą tarsi iš šalies. Norime suprasti, ką darome gerai, o kur turėtumėme pasitempti. Keliame klausimus, diskutuojame tam, kad mūsų profesinės organizacijos, atstovaujančios statutinių pareigūnų ir aplinkosaugininkų interesams, būtų matomos, girdimos, gerbiamos. Galiausiai susidėliojame tam tikras artimiausio ir vidutinio laikotarpio darbų kryptis, kurių vėliau laikomės savo kasdienėje veikloje. Svarbu ir tai, kad moderuoti strateginio planavimo sesijas kasmet pasikviečiame geriausius vadybos, valdymo, strateginio planavimo ekspertus“, – sako Vladimir Banel, NPPSS pirmininkas.
Anot jo, NPPSS siekia būti didžiausia ir svarbiausia profesinių sąjungų organizacija teisėsaugos ir aplinkos apsaugos srityje Lietuvoje, profesionaliai besirūpinančia tais, kurie saugo ir gina Lietuvos žmones. NPPSS ir jos organizacijos veikia viešai, skaidriai, remiasi demokratijos, komandinio darbo ir sprendimų priėmimo principais, naudoja inovatyvius valdymo, lyderių ugdymo metodus, daug dėmesio skiria pareigūnų, tarnautojų ir darbuotojų bendruomenės švietimui ir stiprinimui.
„Tokia mūsų veikla ir veiklos principai visų pirma yra nulemti vertybių, kurios subūrė mus į vieną organizaciją. Dalį strateginio planavimo sesijos nuolatos skiriame tam, kad įvertintumėme ar savo darbuose nenuklydome nuo svarbiausių organizacijos veiklos principų. Būtent šiais principais vadovaudamiesi giname savo narių interesus visomis teisinėmis priemonėmis, imamės socialinio dialogo stiprinimo įvairiuose lygmenyse iniciatyvų, bendradarbiaujame su socialiniais partneriais ir ieškome visus tenkinančių sprendimų“, – sako V. Banel.
Šių metų strateginio planavimo sesijoje daug dėmesio buvo skirta nuolat kintančiai organizacijų veiklos aplinkai ir prisitaikymui prie šių pokyčių.
„Per artimiausius 3 metus nemažai įvairių pokyčių laukia tiek mūsų organizacijų (pavyzdžių, jose vyks ataskaitiniai rinkiminiai suvažiavimai), keisis mūsų partneriai, konkurencinė ir veiklos aplinkos. Lietuvoje vyks įvairūs rinkimai, kol kas niekas negali tiksliai pasakyti kaip ir kada, pavyzdžiui, baigsis koronaviruso pandemija. Reformos laukia priešgaisrinės apsaugos, policijos sistemų, taip pat aplinkosaugos. Iškyla ir tam tikros naujos specifinės problemos: sakykime, situacija su Astravo atomine elektrine verčia išryškinti laukiamų kompleksinių apsaugos priemonių ir veiksmų būtinybę. Spręsdami šiuos ir panašius klausimus visgi turime nepamiršti, kad svarbiausias mūsų tikslas – tinkamai aprūpintas, paruoštas pareigūnas, gebantis saugoti Lietuvos žmones ir už savo nelengvą bei rizikingą tarnybą gaunantis atitinkamą darbo užmokestį ir socialines garantijas“, – aiškina V. Banel.
Veikla, kuriai NPPSS jau artimiausiu metu planuoja skirti dar daugiau dėmesio, yra susijusi su pareigūnų ir aplinkosaugininkų interesų atstovavimu valstybės institucijose, teisėkūros inicijavimu, narių interesų gynimą teisinėmis priemonėmis, NPPSS narių lengvatų sistemos sukūrimu ir tolimesne plėtra, sveikatos draudimo paslaugų nariams ir jų artimiesiems organizavimu, regioninio ir tarptautinio bendradarbiavimo stiprinimu, vidinės ir išorinės komunikacijos stiprinimu, bendradarbiavimo su kitais profesinių sąjungų centrais vystymu.
NPPSS yra vienas iš didžiausių profesinių sąjungų susivienijimų Lietuvoje. Organizacija šiuo metu vienija beveik 1800 įvairių statutinių įstaigų pareigūnų (policininkų, ugniagesių gelbėtojų, pasieniečių, viešojo saugumo pareigūnų, taip pat aplinkosaugininkų). NPPSS ištakos siekia 2002 metus.