Pagalba
1800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS su olandais diskutuoja apie saugą ir sveikatą, pareigūnų aprūpinimą
2017-09-11

Rugsėjo 11-13 dienomis Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų atstovai gerosios patirties semsis iš olandų policijos pareigūnų profesinės sąjungos „De Nederlandse Politiebond” (NPB). Vizito metu Lietuvos atstovai aplankys Nacionalinį policijos kontrolės centrą, policijos akademiją, susipažins su nauja olandų profsąjungos vadovybe, diskutuos saugos ir sveikatos, tinkamų tarnybos sąlygų sudarymo ir pareigūnų aprūpinimo temomis.

 

Lietuvos ir Olandijos profesinės sąjungos bendradarbiavimą užmezgė dar 2015-aisiais. Per tą laiką pasisemta Olandijos policijos gerosios patirties saugos ir sveikatos srityje, pasidalinta Lietuvos teisėsaugos sistemos problemomis ir pasiekimais. Saugos ir sveikatos sričiai vidaus reikalų sistemoje būtini pokyčiai – Vidaus tarnybos statuto įrankiai tarnybose neįgyvendinami pilna apimtimi. Todėl profesinių sąjungų atstovai, siekdami perimti gerąją užsienio valstybių patirtį, kaupia ir sistemina informaciją, pagal kurią teikiami siūlymai Lietuvoje.

 

Šįkart, anot NPPSS atstovų, be saugos ir sveikatos bus stengiamasi sužinoti, kaip aprūpinami pareigūnai, kurie kovoja su korupcija, kaip užtikrinama jų apsauga, kokie reikalavimai keliami siekiant įsidarbinti.

 

Po vizito pateiksime platesnę informaciją.