Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS su VRM vadovybe diskutavo apie pareigūnų pensijas
2018-07-20

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) pirmininkas Vladimir Banel, Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos pirmininkas Saulius Džiautas, NPPSS teisininkė Aistė Kuolaitė susitikimo su vidaus reikalų viceministru Česlovu Mulma, vidaus reikalų ministro patarėju Alvydu Šakočiu ir kitais Vidaus reikalų ministerijos (VRM) atstovais aptarė pensijų didinimo klausimus.

 

Neseniai rašėme apie tai, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos duomenimis, mažiausias pensijas gauna Muitinės departamento, Krašto apsaugos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir Kalėjimų departamento pareigūnai.

 

VRM atstovai informavo, kad Vyriausybė įpareigojo Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją rūpintis visais Lietuvos gyventojų pensijų reformos klausimais. Pastaroji šiuo metu renka informaciją apie pensijų dydžius, pensijinį amžių ir kitus susijusius klausimus kitose valstybėse. Šiuo metu laukiama duomenų iš Europos Komisijos. NPPSS pirmininkas Vladimir Banel pasiūlė paraleliai atnaujinti turimą informaciją apie Europos Sąjungos pareigūnų pensijas, jų dydžius, tarnavimo laikotarpį ir kt.  

 

„Pareigūnų pensijos yra gerokai per mažos, lyginat Lietuvą su kitomis Europos Sąjungos valstybėmis. Be to, jos nėra indeksuojamos. Valstybinės pensijos dalis nekintama, todėl, pavyzdžiui, prieš penkerius metus į pensiją išėjęs pareigūnas šiandien gauna lygiai tokią pačią išmoką. Tiesa, šiemet Vyriausybei simboliškai iki 152,5 Eur padidinus socialinio draudimo bazinės pensijos dydį, didėjo ir valstybinės pensijos dalis - priedas prie pareigūnų pensijos nedirbantiems ir negaunantiems kitų pajamų pensininkams”, - sako V. Banel.

 

S. Džiautas teigia, kad šiai dienai 25 metus ištarnavęs ir į pensiją išėjęs pirminės grandies pareigūnas, gavęs didžiausią galimą atlygį, gali tikėtis vos 350-380 Eur per mėnesį. „Jei asmuo nusprendžia susirasti papildomą darbą, 152,50 Eur Sodros pensijos dalies jis jau nebegauna. Tokios išmokos pragyvenimui tikrai nepakanka. Apie tai, kaip keičiasi pragyvenimo lygis, matyt, ir kalbėti nereikia“, - teigia UGPS pirmininkas.

 

VRM vadovybė pritaria idėjai didinti pensijas ir jas indeksuoti. Profesinių sąjungų teigimu, galimi keli variantai. Vienas jų – abi pensijų dalis sujungti į vieną ir didinti išmoką, siekiant bent 40-50 proc. pareigūno buvusio atlyginimo vidurkio (Europos Sąjungoje 25-30 metų ištarnavę pareigūnai gauna 40-70 proc. ir netgi daugiau buvusio atlyginimo siekiančią pensiją) ir pritaikyti indeksavimą. Tokiu atveju net ir dirbančiam pareigūnui, kuris išėjo į pensiją ir dirba kitą darbą, pensijos dalis bent nemažėtų. Šiuo metu Lietuvos pareigūnai, įšėję į pensiją, gauna iki 40 proc. buvusio atlyginimo dydžio pensiją. 

 

Sutarta, kad VRM atstovai artimiausiu metu surinks aktualią Europos Sąjungos valstybių informaciją apie pareigūnų pensijas ir kartu su profesinėmis sąjungomis grįš prie konkrečių siūlymų formulavimo. NPPSS artimiausiu metu rengiasi atnaujinti Europos pareigūnų pensijų informaciją ir ieškoti sprendimų, kaip Lietuvos pareigūnų pensijas priartinti bent prie europinio vidurkio.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?