Pagalba
3800
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS susitiko su naująja vidaus reikalų ministre
2019-08-30

Vakar Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) atstovai susitiko su vidaus reikalų ministre Rita Tamašuniene ir viceministru Česlovu Mulma.

 

Visų pirma susitikime aptartas kitų metų teisėsaugos biudžetas bei sistemos finansavimas. NPPSS teigimu, profesinių sąjungų pozicija šiuo klausimu išlieka nepakitusi – jau kitais metais pradedančių pareigūnų darbo užmokestis turi pasiekti 1000 eurų. 

 

„Ministerija turi visas reikiamas priemones ir svarius argumentus, kad galėtų apginti tokį finansavimo poreikį. Negali būti išskirti nė vienos tarnybos pareigūnai. Taip pat svarbu, kad darbo užmokestis palaipsniui kiltų ir kitiems, aukštesnes pareigas užimantiems, pareigūnams“, – sako sako NPPSS pirmininkas V. Banel.

 

Taip pat susitikime pareigūnų profesinių sąjungų atstovai dar kartą priminė pareigūnų pensijų problematiką.

 

„Tai yra dešimtmečius pamirštas klausimas, kurio sprendimo labai laukia visa pareigūnų bendruomenė. Tiesa, formaliai tai yra Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos sritis, tačiau manome, kad vidaus reikalų ministrė turi imtis lyderystės, jog šis klausimas būtų išspręstas“, – pastebi NPPSS pirmininkas.

 

Pagaliau, susitikime aptarti ir Vidaus tarnybos statuto pakeitimai. Profesinių sąjungų atstovai pastebėjo, kad tokie pakeitimai nėra esminiai, tačiau būtini tam, kad teisėsaugos ir teisėtvarkos institucijose būtų galima įgyvendinti Nacionalinės kolektyvinės sutarties nuostatas bei atlikti kitus būtinus esamų nuostatų pakeitimus.

 

Savo ruožtu, vidaus reikalų ministrė žadėjo stiprinti socialinį dialogą, išreiškė norą tęsti pradėtus susitarimus ir teigė sieksianti, kad Nacionalinė kolektyvinė sutartis būtų sklandžiai įgyvendinama. Be to, džiugina ir tai, jog naujoji ministrė ambicingą kitų metų biudžeto klausimą mato kaip tęstinį projektą.

 

Susitikimo pabaigoje dalyviai taip pat diskutavo apie šių metų liepą Vidaus reikalų ministerijoje pasirašytą Valstybės sienos apsaugos šakos kolektyvinę sutartį ir pradėtą jos įgyvendinimo procesą, kolektyvinę sutartį, kurią ruošia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, bei socialinio dialogo ir partnerystės klausimus policijoje.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?