Pagalba
2700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS suvažiavime išrinkta nauja vadovybė ir pristatyti 4 metų darbai (II d.)
2017-06-16

Birželio 9 d. Vilniuje vyko Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) suvažiavimas, kurio metu pirmininku perrinktas Vladimir Banel, išrinkti tarybos, etikos ir kontrolės komisijų nariai, pristatyta 4 metų veiklos ataskaita.

 

Jau rašėme apie tai, ką suvažiavimo metu akcentavo NPPSS pirmininkas Vladimir Banel, prof. Boguslavas Gruževskis ir kas buvo išrinkti rinkimų metu: plačiau skaitykite čia.

 

S. Skvernelis: NPPSS nuomonė ir įžvalgos girdimos ir vertinamos

 

Suvažiavime dalyvavęs Ministro pirmininko patarėjas Elvinas Jankevičius perskaitė Sauliaus Skvernelio sveikinimą.

 

„Profesinė sąjunga – solidus socialinis partneris, kurio nuomonė bei įžvalgos girdimos ir vertinamos. Šio susivienijimo nariai – aktyvūs lyderiai, savo sričių profesionalai, siekiantys, kad pareigūnams būtų sudarytos šių laikų reikalavimus atitinkančios darbo sąlygos, kad nuolatos stiprėtų visuomenės pasitikėjimas.

 

Mūsų tikslai bendri, nes vienas iš Vyriausybės prioritetų – plėtoti dialogą su socialiniais partneriais, kartu ieškoti efektyviausių sprendimų, siekti svarbių sisteminių pokyčių“, - teigiama S. Skvernelio sveikinime.

 

V. Bakas: valstybei reikia stipraus socialinio dialogo

 

Seimo narys, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, Antikorupcijos komisijos narys teigė, kad pareigūnų profsąjungų veikla yra ta viltis, nuo kurios prasidės socialinės partnerystės statyba Lietuvoje.

 

„Noriu palinkėti nebūti madingais. Greitai ateis laikas, kai nuo valdžios atsiriboti bus madinga. Priklausomai nuo to, kaip jūs elgsitės su savo žmonėmis, partneriais, priklausys ir Jūsų sėkmė. Būti madingais – trumparegiška. Noriu palinkėti visiems lyderiams būti principingais, turėti stuburą. Tai leidžia kurti“, - sakė V. Bakas.

 

Anot jo, NPPSS šiandien yra valstybės požiūriu suvokiamas kaip neatsiejamas politikos formuotojas. „Jūs turite misiją statyti tą valstybę. Pasakykite valdžiai, ko Jums reikia. Noriu palinkėti būti kūrybiškais, įžvelgti galimybes. Valstybei svarbu, kad Lietuvoje būtų stiprios profesinės sąjungos, stipri socialinė partnerystė“.

 

M. Vainiutė: Teisingumo ministerija yra atvira diskutuoti ir spręsti problemas

 

Teisingumo ministrė Milda Vainiutė akcentavo tai, kad profesinės sąjungos domisi, kodėl Kalėjimų departamentas vis dar neturi nuolatinio vadovo. „Tai reiškia, kad profsąjungoms tas klausimas labai svarbus. Jūsų jėga labai didelė. Profsąjungos yra tas tiltas nuo darbuotojų iki visuomenės“.

 

Anot jos, per vadovavimo ministerijai pusmetį pavyko suvokti, kad problemų yra tikrai daug. „Ypatingai nuveiktų darbų pasakyti negalime. Svarbu yra tai, kad Kalėjimų departamento statutas yra užstrigęs. Labai tikiuosi, kad bendromis jėgomis pavyks pasiekti jo priėmimo. Esame atviri, laukiame susitikimų ir svarbius klausimus tikrai spręsime“, - teigė M. Vainiutė.

 

A.Šakočius: bus siekiama teigiamų pokyčių vidaus reikalų sistemoje

 

Vidaus reikalų ministro patarėjas dr. Alvydas Šakočius teigė, kad Vidaus reikalų ministerijos požiūriu svarbus ne tik pareigūnų darbo užmokestis, bet ir kiti dalykai, kurie sudaro gerovę.

 

„Ministro įsakymu sudaryta darbo grupė, kuriai iškeltas uždavinys parengti gerovės ir teigiamų pokyčių sistemoje programą. Šiuo metu parengtos gairės, kurios derinamos viduje, jas pateiksime ir profsąjungoms.

 

Reikia, kad ne tik didėtų darbo užmokestis. Visa sistema turi būti ne tik efektyvi, bet ir veiksminga. Programa turėtų būti parengta ir patvirtinta greičiausiai rugsėjį. Veiksmų yra daroma tikrai nemažai. Pavyzdžiui, Statuto projektas, kur kalbama apie darbo užmokesčio padidinimą. Aišku, ne tokį ryškų, kiek mes norim. Be darbo užmokesčio bus kreipiamas dėmesys į tai, kad gerėtų darbo sąlygos, pareigūnai būtų tinkamai aprūpinti ir įgyvendinamos kitos priemonės, numatytos Vyriausybės programos įgyvendinimo priemonių plane“, - sakė A. Šakočius.

 

R. Požėla: džiugu, kad turime tokį stiprų partnerį

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Renatas Požėla pasidžiaugė, kad tarnyba turi tokį stiprų ir solidų partnerį, kuris neleidžia net prisnūsti.

 

„Džiugu, kad mes sugebame susitarti dėl daugelio dalykų. Ne tik sugebame susėsti prie bendro stalo, kartu gimsta ir bendri sprendimai. Džiugu, kad mes kartu pakankamai atsakingai žiūrime į mūsų organizacijos ateitį, į vykdomas ir planuojamas reformas. Džiugu, kad kartu sugebame vykdyti atsakingas reformas tai yra išdiskutuotas, nenuleistas. Mano svarbiausias tikslas – išlaisvinti Jūsų mintis, kad kiekvienas suprastumėte, jog Jūs esate pagrindinis sprendimų priėmimas. Žinoma, problemų dar yra daug“, - sakė R. Požėla.

 

Suvažiavimo svečiai pabrėžė socialinio dialogo svarbą

 

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Kęstutis Lukošius pabrėžė, kad mums reikia labai daug keistis – nuo ugniagesių iki vadovų. „Tikiuosi, kad konstruktyviais dialogo klausimais išgirsdami darbuotojus ir darydami visus žingsnius į priekį, mes tikrai sugebėsime irtis į vieną pusę ir kuo greičiau pasiekti tuos pažangius Vakarus“.

 

Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriaus-pataisos namų direktorius Vytautas Lamauskas teigė, kad pokalbis, socialinis dialogas nėra tušti žodžiai, jie turi prasmę. „Sėkmingiausios derybos, kai mes išmokstame derėtis ausimis, kai išgirstame vienas kitą. Kitas svarbus dalykas – nuoširdumas“, - sakė V. Lamauskas.

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?