Pagalba
NPPSS vadovo Vladimir Banel komentaras dėl tragiško įvykio pasienyje [papildyta]
2015-08-27

Man be galo skaudu, kad karas prieš kontrabandininkus pareikalavo tokios aukos. Nuoširdžiai užjaučiu žuvusiojo artimuosius ir apgailestauju. Kita vertus, labai tikiuosi, kad šis įvykis privers mūsų politikus skirti daug daugiau dėmesio pavojingai situacijai, kuri yra susiklosčiusi Lietuvos pasienio regionuose. Tik stiprios, gerai parengti ir aprūpinti pasieniečiai bus pajėgūs ateityje užkirsti kelią panašiems įvykiams.

Kartu noriu pabrėžti, kad pareigūnų profesinė sąjunga atidžiai stebės įvykio tyrimą. Įvykyje dalyvavusiems ir tarnybinį ginklą panaudojusiems pareigūnams teiksime visokeriopą psichologinę, teisinę pagalbą“, – sako  Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vladimir Banel.

Primename, kad šį rytą automobilis „Ford Mondeo“ su kontrabandiniais rūkalais, taranavęs pasieniečių automobilį, buvo sulaikytas, kai įlėkė į griovį. Persekiojant „Peugeot 605“, kurio vairuotojas nepakluso Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimui sustoti, iš tarnybinio pistoleto buvo iššauti 2 įspėjamieji šūviai į orą. 

Automobiliui nestojant buvo paleisti keli šūviai į padangas. Pasieniečiams sulaikius automobilį Leipalingyje, paaiškėjo, kad vienas jame vykęs asmuo yra sužeistas. VSAT pareigūnai jam suteikė pirmąją pagalbą, greitoji vyrą išvežė į ligoninę. Vėliau gauta informacija, kad jis mirė.

Daugiau informacijos: 

Tiriamos tragiško įvykio aplinkybės 

Delfi TV vaizdo įrašas su VSAT vado Renato Požėlos komentaru

V. Banel komentaras LNK žiniose

R. Valatka: Perteklinis D. Grybauskaitės kalbėjimas prieš pareigą atlikusį pasienietį 

R. Sadauskas-Kvietkevičius. Jūsų rankos kruvinos, kontrabandinių rūkalų pirkėjai 

Dauguma 15min.lt skaitytojų mano, kad pasienietis, nušovęs jaunuolį, neviršijo įgaliojimų

Laida 60 minučių apie įvykius pasienyje, Lietuvos pareigūnų profesinės sąjungos tarybos nario Jevgenijaus Amelino komentaras (nuo 05:04 min, J. Amelino komentaras nuo 10:48 min)

S. Skvernelis: ar šautų, ar nešautų - vis tiek būtų blogai I dalis

„Ar gi mes galime kaltinti tą pareigūną, kuris naudojo pistoletą, nes neturėjo nieko kito. Aš bet kokiu atveju palaikysiu pareigūną, net jei jis ir būtų pripažintas viršijęs savo tarnybines galias. Jis tai padarė netyčia, neturėdamas tokio tikslo, kėsimosi. Ne jo yra bėda, kad mes nesugebėjome aprūpinti pareigūno tom priemonėm, kurias jis privalo turėti ir galėtų saugiai panaudoti“, - sakė VRM ministras S. Skvernelis.

Įstatymai visiems pareigūnams skirtingi? II dalis

„Po reakcijų į pastaruosius įvykius, žinoma, galime tiesiog sudėti ginklus ir bandyti apeliuoti į nusikaltimus darančių žmonių sąžinę. Mes kalbame apie įstatymus, šaunamojo ginklo panaudijimą, bet pareigūnas, atėjęs į tarnybą turi konkrečiai žinoti, kada jis gali naudoti ginklą, o kada ne. Be to, jis turi būti aprūpintas moderniomis, galingiausiomis priemonėmis, kuriomis galima būtų pasipriešinti“, - Lryto TV teigė NPPSS pirmininkas V. Banel.

Laba diena, Lietuva

„Niekada nereikia vadovautis tam tikru emociniu pagrindu. Reikia suprasti ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos darbuotoją, kuris kovoja su kontrabanda ir aš manau tai nėra toks paprastas ir lengvas darbas. Aš vis dėl to siūlyčiau daryti vieną išvadą visiems politikams: tol, kol nėra atliktas teisminis tyrimas, tol jokių pareiškimų negalima daryti. Tai gali atrodyti, kaip spaudimas teismui, tyrimą atliekantiems pareigūnams“, - mano Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

NPPSS informacija