Pagalba
3700
narių
6
organizacijos
Pagalba
NPPSS vidaus reikalų ministrui primena apie svarbiausius darbus
2018-03-16

Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas (NPPSS) oficialiu raštu kreipėsi į vidaus reikalų ministrą Eimutį Misiūną. Profesinių sąjungų atstovai nori aptarti pareigūnų atlyginimų didinimo, pensijų, saugos ir sveikatos, kitus svarbius klausimus ir siūlo ieškoti sprendimų susitikimo metu.

 

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, 2016 metais vidaus tarnybos įstaigos pradėjo didinti žemiausios grandies pareigūnų darbo užmokestį. Iš esmės visos įstaigos pasuko skirtingais keliais: vieni siekė kelti pareiginės algos koeficientus, kiti – mokėjo priemokas.

 

„Pavyzdžiui, policija ėmėsi laikinų ir, kaip rodo praktika, ne visai tinkamų „Programos 1000“ įgyvendinimo priemonių. Policijoje atlyginimai kelti ne didinant pareiginės algos koeficientus, o mokant priedus ir priemokas už budėjimus, darbą naktį, viršvalandžius. Nors ir einamuoju laikotarpiu pareigūnų pajamos padidėjo, tai neužtikrina pastovaus darbo užmokesčio ir neprisideda prie pensijų didinimo. Reikalingas vieningas „Programos 1000“ įgyvendinimo planas ir konkretūs veiksmai visose ministerijai pavaldžiose įstaigose.

 

Lietuvos pareigūnų pensijos – vienos mažiausių visoje Europoje. Būtina spręsti pensijų didinimo ir indeksavimo problemas. Pažengusiose valstybėse, tokiose kaip Vokietija, Jungtinė Karalystė, Airija, Švedija, Šveicarija, pareigūnų tarnyba tęsiasi ilgiau – 30-40 metų, tačiau atlygis tikrai to vertas ir siekia 50-80 proc. buvusio atlygio. Siekiant didinti pensijas būtina užtikrinti stabilų atlyginimų didinimą – kuo turėsime didesnius atlyginimus, tuo daugiau lėšų sukaupsime pensijoms. Pareigūnų pensijos Lietuvoje turėtų siekti bent jau Europos vidurkį – 50 proc. buvusio atlyginimo”, - įsitikinęs NPPSS vadovas Vladimir Banel. 

 

NPPSS rašte primena ir tai, kad dar 2016 m. pradžioje patvirtintas Kenksmingųjų veiksnių valdymo vidaus tarnybos sistemoje tvarkos aprašas. Kad ir kaip būtų neaišku, kas padaryta ir ką planuojama daryti pareigūnų saugesnės ir sveikesnės darbo aplinkos kūrimo labui.  Anot V. Banel, atlyginimų didinimo ir kitus klausimus būtina spręsti atsižvelgiant ir į Seimui pateiktus Valstybės tarnybos įstatymo ir Vidaus tarnybos statuto pakeitimo įstatymo projektus, 2018 metams suplanuotą biudžetą.  

Ar esate vienos iš NPPSS organizacijų narys?